LUSZOWICE. Bal przebierańców na pożegnanie zimowiska - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

LUSZOWICE. Bal przebierańców na pożegnanie zimowiska

red 16:12, 19.01.2013 Aktualizacja: 13:00, 21.10.2025
Skomentuj LUSZOWICE. Bal przebierańców na pożegnanie zimowiska Radość dzieci podczas balu była najlepszą nagrodą dla organizatorów

Około pięćdziesięciu dzieci skorzystało z ferii organizowanych przez Stowarzyszenie Eko-Lu w Luszowicach. Zamiast siedzieć w domu przed komputerem czy telewizorem, spędzały czas aktywnie, bawiąc się z rówieśnikami. W sobotę zimowisko zakończył bal przebierańców.

Przez sześć dni uczestnicy ferii brali udział w zajęciach sportowych i plastycznych oraz ekologicznych warsztatach. Organizatorzy przygotowali też konkursy i zabawy, w których można było zdobyć cenne nagrody. Na organizację ferii Eko-Lu pozyskało 1,5 tys. zł gminnej dotacji. Wnioskowano o 2,5 tys. zł, więc brakującej kwoty trzeba było poszukać u sponsorów. Udało się dzięki wsparciu posła Krzysztofa Szczerskiego oraz radnego powiatowego Krzysztofa Kasperka.

- Jestem im wdzięczna. Podobnie jak wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację pierwszych ferii w sołectwie. Bez współpracy dyrektora szkoły podstawowej Ewy Baran, członków LKS Polonia Luszowice i miejscowej OSP, a także rodziców i wolontariuszy, to wszystko by się nie udało - podkreśla Anna Kasprzyk, prezes Stowarzyszenia Eko-Lu.

W sobotę zimowisko się zakończyło. Dzieci, organizatorzy i rodzice bawili się podczas balu przebierańców. Wcześniej odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzono zwycięzców konkursów, a każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom. Wiceburmistrz Chrzanowa, który przyjął zaproszenie na zakończenie akcji, gratulował organizatorom. Przez chwilę razem z dziećmi bawił się też na balu. Z tej okazji założył karnawałową maskę.

- Organizacja ferii na wsi to strzał w dziesiątkę. Dzieci nie siedziały w domu, tylko mogły ciekawie spędzić wolny czas. Nie każdego przecież stać na to, żeby gdzieś wyjechać. Dzięki tej akcji ci, którzy zostali w domu, mieli alternatywę - mówi Monika Bogusz, mama Oskara, który brał udział w zajęciach.

(EJB)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%