Od tego tygodnia punkt poboru materiału do badań działa na parterze przychodni zdrowia przy ul. Harcerskiej. Z wynikami badań pacjenci już niedługo będą się mogli zapoznać w internecie.
Szefostwo Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Trzebinia" postanowiło o likwidacji własnego laboratorium i podpisało umowę z krakowską firmą Diagnostyka. Próbki do badań wysyłane są do Krakowa.
- Sanepid już kilka lat temu zalecił remont laboratorium. Kosztowałaby nas to przynajmniej 100 tys. zł. Nie mamy na to pieniędzy. Zresztą, w całej Polsce zakłady opieki zdrowotnej idą w kierunku likwidacji małych laboratoriów, bo badania taniej zlecać dużym - uzasadnia prezes zarządu NZOZ "Trzebinia" Maciej Pakuła, dodając, że żaden pacjent nie powinien odczuć różnicy.
Kurier materiał do badań odbiera o godz. 10.30. Po drodze odwiedza jeszcze dwa punkty w Krzeszowicach i do Diagnostyki do Krakowa dociera około południa. Pierwsze autoryzowane wyniki pojawiają się o 14.30.
- Każdy z pracujących u nas lekarzy dostał już kartę dostępu do systemu komputerowego Diagnostyki i na bieżąco ma możliwość oglądania wyników badań swoich pacjentów. Poz tym Diagnostyka ma listę z numerami telefonów i wie, kogo należy informować o wynikach patologicznych. Pamiętajmy też, że są czerwone zlecenia "CITO", traktowane priorytetowo. Badanie wykonywane jest od razu po przyjeździe kuriera. Wynik dostępny jest w internecie już około godz.13-14 - mówi Maciej Pakuła.
Docelowo, początkiem kwietnia, kartę dostępu otrzymają wszyscy pacjenci NZOZ.
- Na razie z wynikami mogą się zapoznać u lekarza, ewentualnie w rejestracji każdego ośrodka NZOZ. Karty dostępu otrzymały także rejestratorki i pielęgniarki we wszystkich placówkach. To ważne, bo teraz pacjent z Bolęcina nie musi już jechać po wynik do Trzebini. Może się z nimi zapoznać w tamtejszym ośrodku - dodaje szef ośrodka.
(AJ)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz