CHRZANÓW. Maturzyści pisali o "Przedwiośniu" - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

CHRZANÓW. Maturzyści pisali o "Przedwiośniu"

red 11:27, 07.05.2013
Skomentuj CHRZANÓW. Maturzyści pisali o "Przedwiośniu" Chwilę po egzaminie uwagami wymieniają się klasowe koleżanki z I LO w Chrzanowie Marzena Kosowska, Barbara Górka i Anna Ciepielowska

Wtorkowym egzaminem z języka polskiego rozpoczęli uczniowie tegoroczną maturę. Większość licealistów, z którymi rozmawialiśmy, wybrała drugi temat dotyczący "Przedwiośnia".

Wtorkowym egzaminem z języka polskiego rozpoczęli uczniowie tegoroczną maturę. Większość licealistów, z którymi rozmawialiśmy, wybrała drugi temat dotyczący "Przedwiośnia".

Było trochę stresu, ale uczniowie I LO w Chrzanowie opuszczający w południe mury szkoły po prawie trzygodzinnym egzaminie byli uśmiechnięci. Mieli do wyboru dwa tematy. W pierwszym musieli porównać obraz przeszłości w opowiadaniu "Gloria victis" Elizy Orzeszkowej i wierszu "Mazowsze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W drugim napisać o roli autorytetu na podstawie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Ci, z którymi rozmawialiśmy, postawili na drugi temat.
- Bardziej liczyłem na Mickiewicza i epokę romantyzmu - przyznał Patryk Zieliński.

- W dwa tygodnie przelecieć ponad 20 lektur to nie było łatwe zadanie. Tym bardziej, że z polskiego nie jestem orłem. Ale jakoś sobie poradziłem. Ale za to jutro na matematyce powinien być luzik - stwierdził Patryk Kaszuba, uczeń 3a, klasy klasy matematyczno-fizycznej. Na studia wybiera się na AGH lub politechnikę.

Klasowe koleżanki z klasy 3e o profilu biologiczno-chemicznym były umiarkowanymi optymistkami.
- Ostatnio przysiadłyśmy nad książkami, także w długi weekend. Nie zaniedbałyśmy także maturalnych przesądów. Była czerwona bielizna, nie obcinałyśmy włosów - powiedziała nam Marzena Kosowska. Wtórowały jej koleżanki Barbara Górka, Anna Ciepielowska i Fanny Nowak.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Do wyboru są angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Matura potrwa do 28 maja.
Marek Oratowski

Aktualizacja 7.05.2013, 15.04

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%