Przy ulicy Szpitalnej jest tylko jeden kosz. Urząd miejski i zarząd dróg wojewódzkich nie mogą się dogadać, kto powinien postawić ich więcej. W Chełmku takiego problemu nie ma.
Przy ulicy Szpitalnej jest tylko jeden kosz. Urząd miejski i zarząd dróg wojewódzkich nie mogą się dogadać, kto powinien postawić ich więcej. W Chełmku takiego problemu nie ma.
Nie licząc niewielkich koszy przyczepionych do przystanków autobusowych, wzdłuż całej ul. Szpitalnej przy chodniku stoi tylko jeden taki pojemnik.
Według chrzanowskich urzędników, skoro droga należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, to on ma zadbać o odpowiednią liczbę koszy. Z kolei ZDW uważa - powołując się na ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - że za ustawienie koszy odpowiada właśnie gmina.
- W ustawie jasno napisane jest, że do obowiązku zarządcy drogi należy zbieranie i pozbywanie się odpadów, a nie ustawianie koszy. Musielibyśmy do tego zatrudnić specjalne służby - poinformował w środę Roman Leśniak, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Sprawdziliśmy, jak jest w innej gminie, przez którą przebiega droga wojewódzka - w Chełmku. Tu problemu nie ma.
- Gmina ustawiła kosze wzdłuż drogi wojewódzkiej 780, ale na naszym terenie zielonym. Gmina je też opróżnia - powiedziała Anastazja Wójcik z Urzędu Miejskiego w Chełmku.
Natalia Feluś

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
0 0
Darmozjadów i matołów banda!
0 0
Nie tylko przy tej ulicy nie ma koszy - niech się spierają dalej a śmieci będą się mnożyć - proszę przespacerować się nad Zalew Chechło obojętnie którą drogą ( od strony Trzebini , Chrzanowa czy od autostrady ) - czy stoi tam choć jeden kosz ?????? a potem zdjęcia i narzekania na niechlujnych spacerowiczów !!!! kiedyś było ich kilka w sezonie ale w tym roku zniknęły na dobre !
0 0
w Chrzanowie wgl. jest za mało koszy... a później mandaty za zaśmiecanie...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz