ZALAS. Papugi na gminnych dożynkach - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

ZALAS. Papugi na gminnych dożynkach

red 21:28, 25.08.2013 Aktualizacja: 16:55, 07.10.2025
2 ZALAS. Papugi na gminnych dożynkach Uczestnicy dożynek w Zalasie z zainteresowaniem oglądali kolorowe papugi Janusza Orła

Blisko 600 osób przyszło na dożynki gminy Krzeszowice organizowane w Zalasie. Oprócz tradycyjnych wieńców i obrzędów jedną z atrakcji była wystawa papug.

Blisko 600 osób przyszło na dożynki gminy Krzeszowice organizowane w Zalasie. Oprócz tradycyjnych wieńców i obrzędów jedną z atrakcji była wystawa papug.

W gminie Krzeszowice co rok dożynki organizowane są w innej wsi. Mieszkańcy długo się do nich przygotowują, bo zaplanowanie imprezy dla setek osób to wcale niełatwa sprawa.

- Przyjechaliśmy z ciekawości. Chcieliśmy pokazać wnuczce Darii, jak wyglądają dożynkowe obrzędy - mówią Maria i Jan Seremak z Krzeszowic.

Na boisku zgromadziło się blisko 600 osób. Dla niektórych zabrakło miejsc siedzących, więc słuchali przyśpiewek kół gospodyń na stojąco. Inni z ciekawością oglądali papugi Janusza Orła. Na wystawę przywiózł tylko niektóre spośród prawie 70, jakie hoduje w domu. Niektórzy żartowali, że dziś łatwiej zobaczyć egzotycznego ptaka, niż krowę, konia czy inne zwierzęta gospodarskie. Z zainteresowaniem podchodzili jednak do klatek z kolorowymi papugami. Ptasią atrakcją imprezy był również pokazowy lot gołębi.

(e)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

XenaXena

0 0

Jak narazie z Trzebini relacji nie ma?

08:44, 26.08.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Max1111Max1111

0 0

Szkoda, że relacja z tak ważnej uroczystości jest tak krótka.Zbyt krótka...

05:51, 26.08.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%