Stowarzyszenie Szkolne Wzgórze uczestniczyło w projekcie Kulturalna Szkoła, w ramach konkursu "PZU z Kulturą". Przyniósł on liczne korzyści uczestnikom oraz całej społeczności nowogórskiej szkoły.
Przez okres trwania projektu, tj. od 2 października do 1 kwietnia, wzięło w nim udział bezpośrednio około 150 osób, w tym przedszkolaki z zerówki i uczniowie klas 4-8, a także 20 nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze, którzy aktywnie włączyli się w różne etapy programu.
W ramach tego projektu miało miejsce 6 wyjazdów:
oraz 2 wydarzenia kulturalne:
Podczas projektu, uczniowie klas 0-3 mieli okazję uczestniczyć w wycieczkach do Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego, gdzie wzięli udział w koncercie i warsztatach, wprowadzających ich w świat muzyki klasycznej. Dodatkowo zwiedzili Wawel, poznając historię naszego kraju oraz odwiedzili Operę Krakowską, gdzie uczestniczyli w warsztatach i przedstawieniu.
Uczniowie klas 4-8 również mieli bogate doświadczenia kulturalne, od wizyt na Wawelu, przez warsztaty i muzeum interaktywne przy Teatrze Starym w Krakowie, aż po przedstawienie "Kopciuszek"oraz niedzielny koncert symfoniczny utworów Straussa.
Warto również podkreślić, że Wieczornica Niepodległościowa i Salonik Artystyczny stanowiły wyjątkowe podsumowanie projektu.
Podczas Saloniku Artystycznego, zorganizowanego w sobotę, 23 marca w nowogórskim Klubie przy Rynku, dzieci zaprezentowały nie tylko przedstawienie teatralne, ale również piosenki z akompaniamentem oraz nastrojowy taniec z elementami baletu, wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności, nabyte podczas wycieczek i warsztatów teatralnych w ramach projektu Kulturalna Szkoła.
Dzięki niemu dzieci wyjeżdżały do miejsc tzw. kultury wysokiej, a także mogły rozwijać swoje talenty, odkrywać pasje i budować więzi poprzez sztukę.
Cały projekt miał istotny wpływ na duchowy rozwój uczestników, poszerzając ich horyzonty kulturowe, kształtując wrażliwość artystyczną oraz budując więzi społeczne. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wsparciu Fundacji PZU, udało się zrealizować cele, dając uczestnikom niepowtarzalne doświadczenia i inspiracje na przyszłość.
- Chciałabym serdecznie podziękować koordynatorowi - Dyrektor Marioli Woźniak, kierownikom i organizatorom wycieczek - Magdalenie Piórko, Małgorzacie Standerze, Wioletcie Janowskiej, Agnieszce Michalskiej, Monice Lendzie, Katarzynie Mazur, Elżbiecie Sarnek, wychowawcom, wolontariuszom oraz opiekunom za niezwykłe zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji projektu "PZU z Kulturą". To nasz wspólny sukces - powiedziała Sylwia Szczuka, prezes stowarzyszenia Szkolne Wzgórze.
Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji PZU.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
29.04.2025
ZATRUDNIĘ kierowcę kat. C i C+E 500-380-561
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz