Żołnierze pomagają w walce z koronawirusem - przelom.pl

Koronawirus

Zamknij

Żołnierze pomagają w walce z koronawirusem

Marek Oratowski 14:00, 04.12.2020
2 Żołnierze pomagają w walce z koronawirusem Żołnierze WOT m.in. mierzą temperaturę, fot. udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie

Żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w powiecie chrzanowskim.

- Razem z żołnierzami Wojsk Lądowych: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 Batalionu Dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych - 8 Bazy Lotnictwa Transportowego działamy w 37 szpitalach na terenie Małopolski, w tym w chrzanowskiej lecznicy - informuje mjr Bartosz Kubal, oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dodaje, że żołnierze pobierają w 13 szpitalach ponad 600 wymazów dziennie, mierzą temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitali, ale także wspierają informatyczną bazę danych systemu ELC zapewniając jego efektywność i ciągłość działania oraz wykonują zadania administracyjno-logistyczne.

- Wspieramy także 61 komisariatów policji, monitorując wspólnie z policjantami osoby objęte kwarantanną - dodaje mjr Bartosz Kubal zaznaczając, od połowy października sprawdzono już niemal 278 000 adresów (ponad 10 000 dziennie). Pięciu żołnierzy oddelegowanych jest do tej pracy w powiecie chrzanowskim.
Mundurowi działają także na rzecz Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - epidemiologicznej oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa małopolskiego. Czterech wydzielono do współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chrzanowie.

Mundurowi rozwożą także obiady w ramach akcji "Obiad dla bohatera" dla 32 osób oraz utrzymują kontakt z 15 weteranami walk o wolną Polskę. Łącznie pomaga ponad pół tysiąca żołnierzy.

(Marek Oratowski)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

piter71piter71

0 0

Miałem okazję przyjrzeć się bliżej ich pracy w punkcie pobierania wymazow-SZACUN

15:15, 04.12.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

K T O SK T O S

0 0

Brawo! Dodajcie jeszcze że część z tych żołnierzy normalnie pracuje w cywilu czy uczy się na studiach czyli poświęcają swój dodatkowy czas zakładając mundur i pomaga społeczności, wyręczając tym samym praktycznie nieistniejącą obronę cywilną.

07:08, 05.12.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%