Powstaną nowe mieszkania. Pierwsze od czasów PRL-u - przelom.pl

O tym się mówi

Zamknij

Powstaną nowe mieszkania. Pierwsze od czasów PRL-u

Łukasz Dulowski Łukasz Dulowski 20:00, 02.12.2024 Aktualizacja: 16:52, 26.10.2025
2 Powstaną nowe mieszkania. Pierwsze od czasów PRL-u Wizualizacja nowego bloku SIM przy ul. Mickiewicza w Alwerni

Blok wielorodzinny, w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, zaplanowano przy ul. Mickiewicza w Alwerni.

Gminna działka zostanie wniesiona aportem do spółki KZN SIM Ziemia Krakowska. Teren pod zabudowę wynosi ok. 40 arów.

Szacuje się, że za dwa lata mógłby zostać oddany do użytkowania nowy blok w Alwerni. Byłby to pierwszy obiekt wielorodzinny od czasów budowy osiedla Chemików.

Dzisiaj możemy się pochwalić zrealizowaną koncepcją architektoniczno-urbanistyczną i zaawansowanymi pracami projektowymi, prowadzącymi do uzyskania pozwolenia na budowę na początku przyszłego roku – zapowiada Aleksander Gołdynia, prezes SIM Ziemia Krakowska.

Około 40-arowa działka gminna przy Mickiewicza w Alwerni zostanie aportem wniesiona do SIM-u.

Przyszłych najemców chyba najbardziej interesuje partycypacja lokatorska.

- To wkład, który muszą wnieść przed rozpoczęciem budowy, ale mogą go odzyskać, jeśli zrezygnują z najmu. Przypuszczam, że to będzie 1000-1200 zł za mkw. – szacuje Gołdynia.

Blok w Alwerni jest projektowany w kształcie litery L. W sumie 48 mieszkań dwu, trzy i czteropokojowych.

- Chcemy zaproponować większe lokale, które obecnie cieszą się wzięciem – mówi prezes.

Ponadto 34 miejsca parkingowe, plac zabaw, mała architektura, chodniki, oświetlenie i carports, czyli wiaty fotowoltaiczne do ładowania samochodów elektrycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

ŁukaszŁukasz

0 1

Ciekawa inwestycja się szykuje. W ogóle jakby ktoś był zainteresowany tematyką nieruchomości, podsyłam artykuł, który może wam się przydać: https://wszyscyjestesmygospodarzami.pl/podnajem-mieszkania-czy-warto-wspolpracowac-z-firma-zarzadzajaca-wynajmem/

00:02, 05.12.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%