Została przygotowana mała uroczystość w remizie w Luszowicach, żeby zaprezentować efekty ostatnich prac.
Każdy może zauważyć, jadąc ul. Strażacką w Luszowicach, że budynek przeszedł remont. Został ocieplony i zyskał nową elewację, na której pojawił się unikatowy herb luszowickiej OSP, działającej od 1913 r.
::video{"type":"single","item":"11682"}
Modernizację obiektu zrealizował Zakład Remontowo-Budowlany Rem-Dar z Zagórza, prowadzony przez Zbigniewa i Mateusza Kosowskich. Inwestycja kosztowała około 145 tys. zł. Dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego wyniosło 48 tys. zł.
- OSP Luszowice to perła w naszej koronie, jeśli chodzi o ochotnicze straże pożarne. Jestem zawsze dumny, jak słucham raportów PSP, że Luszowice są najaktywniejsze spośród naszych jednostek – mówił burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6620"}
Do budynku remizy przylega teren rekreacyjny, pięknie zagospodarowany dzięki wysiłkom strażaków. I nie tylko chodzi o pieniądze pozyskane m.in. z Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale o setki godzin pracy społecznej, włożonej przez druhów. To dobre miejsce do organizowania również imprez sołeckich. Jest altana, grill, palenisko, są nawet leżaki.
Robert Drąg, prezes OSP Luszowice, przypomniał, że następnej kolejności dach remizy przy ul. Strażackiej wymaga kompleksowego remontu.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz