Ksiądz Piotr Calderon był znakomitym hiszpańskim poetą. Był płodnym autorem dramatów, cechujących się głębokim duchem religijnym. Jego poetyczne prace przełożono prawie na wszystkie języki świata.
Na kongresie eucharystycznym w 1913r. w Wiedniu wydobyto z zapomnienia jego bardzo piękny obrazek religijny pod tytułem „Tajemnice Mszy świętej“.
- Sztuka ta była wystawiana w Polsce w latach 50-60. Zainspirowała mnie z opowiadań księży emerytów, z którymi pracowałem w pierwszej mojej parafii w Krakowie. Postanowiłem wraz z moją grupą aby ją wystawić mieszkańcom Płazy - mówi wikariusz Michał Korman
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=fGhaRGafRow"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5758"}
Eucharystia schodzi w dzisiejszych czasach na dalszy plan. Zapominamy ile może ona wnieść w nasze życie, bo Eucharystia to centrum życia duchowego, naszego wewnętrznego. Jest ona centrum życia kościoła.
- Ona jednoczy nas wszystkich. Ona daje nam siłę, która gładzi grzechy powszednie, jak również daje nam osłonę i chroni nas przed grzechami ciężkimi. Prowadzi, jednoczy z Chrystusem. Jest chlebem na życie wieczne.- dodaje
W tym zabieganym świecie , gdzie tyle cierpienia, trosk, różnych problemów osobistych, rodzinnych zapominamy jakim darem jest Eucharystia i jaka siła z niej płynie.
- To Bóg zastawia hojnie dla nas stół i zaprasza na ucztę by na każdy tydzień obdarzyć nas swoimi łaskami. - podsumowuje wikariusz z parafii w Płazie
Inicjatorowie takich przedstawień przyczyniają się w wielkiej mierze do głębszego zrozumienia znaczenia i ceremonii tajemnic Mszy świętej wśród ludu, a tym samem zachęcają szersze grono do gorętszego brania w niej udziału.
Na scenie pojawili się między innymi: sołtyska Płazy Lucyna Korycińska oraz wikariusz Michał Korman.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
0 0
Ten z listkiem to Adam?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz