W środę 19 marca w Zespole Szkół w Libiążu każdy chętny będzie się mógł zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. To już dziesiąta taka akcja organizowana w tej placówce.
Od 2014 roku libiąska szkoła jest zaangażowana w działania Fundacji DKMS – edukuje na temat idei dawstwa szpiku oraz rejestruje potencjalnych dawców. I robi to skutecznie! Dzięki 9 przeprowadzonym akcjom zarejestrowała 366 osób, z których już dwie stały się dawcami faktycznymi.
Już w środę 19 marca w Zespole Szkół w Libiążu w godzinach od 8 do 16 odbędzie się akcja rejestracji do bazy DKMS!
Rejestracja jest szybka i bezbolesna – wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Aby się zarejestrować, musisz:
Każdy potencjalny dawca to szansa na życie dla chorego na nowotwór krwi.
Przed Zespołem Szkół w Libiążu historyczny moment – to właśnie wśród jego uczniów zarejestruje się 100 000 potencjalny dawca szpiku z projektu #KOMÓRKOMANIA!
Przy tej okazji o godz. 11.15 odbędzie się w szkole spotkanie. Wezmą w nim udział dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu Jadwiga Bochenek, koordynatorzy projektu #KOMÓRKOMANIA z Fundacji DKMS oraz – Szymon Knapik – faktyczny dawca szpiku oraz Agata Szela – pacjentka, która żyje dzięki dawcy szpiku. Spotkanie poprowadzą uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu.
W Polsce liczba zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wynosi obecnie około 2,2 miliona osób, co plasuje nas na trzecim miejscu w Europie i piątym na świecie pod względem liczby dawców.
Mimo to nadal około 20 procent chorych pacjentów nie znajduje zgodnego "bliźniaka genetycznego", co wskazuje na potrzebę dalszego zwiększania liczby zarejestrowanych dawców.
::news{"type":"see-also","item":"57421"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Poprosimy o zestawienie z każdej z gmin naszego powiatu, bo w małej Alwerni skala zdecydowania mniejsza niż w Trzebini i Chrzanowie, a ponoć jest tam co czytać
Jerry
17:09, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz