Akcja jest organizowana corocznie przez Oddział PTT w Bielsku-Białej, a wspierana m.in. przez Oddział PTT w Chrzanowie wraz z zaprzyjaźnionymi Szkolnymi Kołami PTT.
Łącznie podczas górskich porządków w rejonie Babiej Góry wzięło udział 250 osób, w tym 204 dzieci i młodzieży. Grupa chrzanowska podzielona była na trzy zespoły. SKK PTT „Górskie Luszaki” z SP w Luszowicach, SP1 w Chrzanowie oraz SKK PTT z SP3 w Libiążu porządkowały niebieski szlak od Zawoi Policzne przez Norczak i Dolinę Rybnego Potoku. Na ścieżce edukacyjnej „Śladami Wawrzyńca Szkolnika” sprzątała młodzieży ze szkół podstawowych w Chrzanowie (SP nr 8), Płokach i Rozkochowie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Najtrudniejsze zadania miała trzecia grupa, która sprzątała rejon drogi wojewódzkiej 957 i niebieski szlak z Przełęczy Lipnickiej do Zawoi Policznego. Była to młodzież z I LO z Chrzanowa, ZS z Libiąża, podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z Oświęcimia (POW1) oraz dwoje przedstawicieli Oddziału PTT w Jaworznie.
Po akcji w Zawoi Markowej czekało już na uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wspólne spotkania i rozmowy.
- Jak co roku, niezwykle gościnnie przywitali nas pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego. Okazało się, że przynieśliśmy łącznie około 1000 litrów śmieci. Zostały zabezpieczone przez pracowników BgPN – informuje Remigiusz Lichota, prezes chrzanowskiego oddziału PTT.
Akcja odbywa się w tym roku pod patronatem honorowym Prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Jolanty Augustyńskiej i burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka. „Przełom” jest jednym z jej patronów medialnych. Akcję wspierają także sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o. oraz Firma Refresco.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
10 1
Akcja ogólnie fajna, tylko dlaczego w Polsce ludziom brak kultury i są takimi egoistami, że zostawiają śmieci gdzie popadnie? Wymagamy jako państwo żeby inni nas szanowali, kiedy sami siebie nie potrafimy uszanować. Każdy powinien zabierać swoje śmieci ze sobą, a nie czekać na innych, "bo od tego są".
2 0
Nigdy nie zrozumiem fenomemu zabierania ze sobą napojów w butelkach, które po opróżnieniu należy niezwłocznie wyrzucić.
4 1
Nie ma co bawić się w sprzątanie bo przy obecnym tempie i dynamice wycinki lasów w Polsce na rzecz importu do Chin problem śmieci niedługo sam się rozwiąże bo po prostu nie będzie nawet kawałka lasu w tym kraju.
2 0
Rob, może na początek odrob lekcje: import oznacza przywóz rzeczy, towarów do kraju. Tobie zaś raczej chodzi o eksport, czyli wywóz towarów z kraju. Tak sądzę. Pozdrawiam.
Pozostałe komentarze
1 0
To w chrzanowie i okolicach nie ma śmieci do zbierania ??????
3 0
Górale biorą dutki za parkingi , kwatery i opłaty klimatyczne, a nie potrafią sobie posprzątać miejsc dzięki którym zarabiają 😭
Lewactwo w czystej formie 👏
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz