Korzystający z Punktów Selektywnej Zbiórki odpadów Komunalnych powinni się zaopatrzyć w kartę użytkownika PSZOK. Czym jest i jak ją wyrobić?
To zbliżeniowa karta posiadająca indywidualny numer identyfikacyjny przypisany do właściciela nieruchomości. Jak przekonują przedstawiciele Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”, z kartą oddanie odpadów w PSZOK-u jest sprawniejsze. Bo nie trzeba już wypełniać papierowych deklaracji. Wystarczy zeskanować kartę w czytniku.
„Nie ma też możliwości aby ktoś obcy podszył się pod nas i w ten sposób próbował pozbyć się swoich odpadów. Skanując kartę w PSZOK nie podajesz już swoich danych” – zaznaczą w związku.
Kartę można wyrobić bezpłatnie (jedną dla nieruchomości, a w blokach – jedną na mieszkanie) na podstawie wniosku. Można go złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP lub osobiście w Punkcie Obsługi w Chrzanowie. Formularz wniosku dostępny jest tutaj.
Ze statystyk podanych przez ZMGK wynika, że w ubiegłym roku w PSZOK-ach w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu było prawie 20,5 tysiąca wizyt. W ich trakcie mieszkańcy oddali ponad 3,8 tysięcy odpadów.
Najczęściej odwiedzany był PSZOK w Chrzanowie (9784 razy). Od listopada jest zamknięty ze względu na prowadzone w nim prace remontowe. Ponad 7500 wizyt zostało odnotowanych w PSZOK w Trzebini, a 3145 razy w Libiążu (tamtejszy punkt także przez dwa miesiące był wyłączony z użytku ze względu na modernizację).

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
0 0
Jeszcze kartę użytkownika chodnika poproszę.
0 0
Hmmm a może by tak wódkę na alei na kartki sprzedawać? Tylko dla pracujących
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz