Turniej rozegrano w formule klasycznego wędkarstwa spławikowego, które od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród doświadczonych zawodników, jak i młodszych adeptów tego sportu. Wędkarstwo spławikowe wymaga nie tylko cierpliwości, ale także precyzji, odpowiedniej taktyki, znajomości łowiska oraz szybkiego reagowania na zmieniające się warunki nad wodą.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o końcowych lokatach decydowały często niewielkie różnice wagowe. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył Robert Patyk, który uzyskał imponujący wynik 9970 gramów. Drugie miejsce zajął Piotr Nędza z wynikiem 9855 gramów, a na najniższym stopniu podium stanął Jarosław Ziajka, który złowił ryby o łącznej wadze 9145 gramów. Tuż za podium uplasował się Przemysław Sermak z rezultatem 6460 gramów.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7286"}
::addons{"type":"https://www.youtube.com/watch?v=eoBZv3CXpuI"}
Mistrzostwa po raz kolejny pokazały, że poziom sportowy wędkarzy z Libiąża stale rośnie, a rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie.
Koło PZW 33 Libiąż może pochwalić się bogatą historią. Organizacja powstała w 1955 roku, a jej pierwszym prezesem był Franciszek Trojanowski. Od początku działalności skupiała miłośników wędkarstwa, rozwijając zarówno sportowy, jak i społeczny charakter swojej działalności. Następnie kołem kierował Roman Kondzior, a kolejnym prezesem był Edward Totoń.
W 2022 roku wybrano nowy zarząd, na czele którego stanął Łukasz Bogudziński. Obecnie koło liczy około 240 członków i zarządza łowiskiem licencyjnym Żarki II, gdzie występują między innymi karp, szczupak, amur, sandacz, sum, okoń oraz leszcz.
Działalność koła to nie tylko zawody dla seniorów. Organizacja aktywnie prowadzi szkółkę wędkarską dla młodzieży, organizuje zawody z okazji Dnia Dziecka, Puchar Wiosny, Puchar Lata, Puchar Jesieni oraz wydarzenia integracyjne, w tym wędkowanie dla dzieci z Ukrainy. Członkowie koła angażują się również w ochronę łowiska Żarki II i walkę z problemem zaśmiecania terenu.
Libiąscy wędkarze odnoszą także sukcesy sportowe. W 2024 roku Dominik Bogacz złowił imponującego suma o wadze 70 kilogramów i długości 238 centymetrów, a Bartosz Pałac zajął wysokie 9. miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów 2024.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz