Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach to jedna z najważniejszych imprez szachowych w środowisku akademickim w kraju. W zawodach rywalizują najlepsze zawodniczki reprezentujące uczelnie z całej Polski. Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie kilkunastu rund, a każda partia wymaga od zawodniczek ogromnej koncentracji, przygotowania strategicznego oraz odporności psychicznej.
Emilia Dyląg zaprezentowała podczas turnieju bardzo wysoką formę. W trakcie dziewięciu rund zdobyła 8,5 punktu, co pozwoliło jej uplasować się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących uczelni. Do miejsca na podium zabrakło naprawdę niewiele, a walka o medale trwała praktycznie do ostatnich partii turnieju.
Znakomity rezultat Trzebinianka osiągnęła również w klasyfikacji uczelni społecznych. W tej kategorii okazała się najlepsza, zdobywając pierwsze miejsce. Wyprzedziła Agnieszkę Dmochowską z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Zuzannę Siekańską z Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie.
Świetny wynik Emilii Dyląg to duży sukces zarówno dla samej zawodniczki, jak i dla reprezentowanego przez nią Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski potwierdza jej wysoki poziom sportowy oraz bardzo dobrą dyspozycję przy szachownicy.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
5 0
Gratulacje 👍
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz