Zawodniczka UMKS-PMOS Chrzanów obroniła Mistrzostwo Polski - przelom.pl

Zawodniczka UMKS-PMOS Chrzanów obroniła Mistrzostwo Polski

19:25, 23.10.2024 .Michał Papiernik
Skomentuj Od lewej: Trenerka Angelika Majcherek, Julia Wendzel oraz trener Marek Starczyński Od lewej: Trenerka Angelika Majcherek, Julia Wendzel oraz trener Marek Starczyński
reo

Julia Wendzel zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skokach na trampolinie, ścieżce oraz podwójnej mini trampolinie.

Zawody odbyły się w Wilkowicach. Julia Wendzel była jedną z faworytek, gdyż broniła tytułu mistrzowskiego z przed roku w skokach na podwójnej mini trampolinie. I nie zawiodła. Wszystkie układy wykonała perfekcyjnie. Zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 22. punktów.

Pierwszy raz w Mistrzostwach Polski startował Franciszek Styś i zdobył tytuł wicemistrza Polski w podwójnej mini trampolinie. Uzyskał 19.800 pkt.

Medal brązowy dorzuciły dziewczęta w skokach drużynowych na trampolinie w składzie: Liliana Tyma, Ewa Łuckoś, Olga Martyka i Nicola Pacioch.

- W klasyfikacji klubów tytuł najlepszego klubu w Polsce powędrował do Chrzanowa. Również jako województwo zajęliśmy wysokie, drugie miejsce - mówi trener Marek Starczyński.

Pozostali zawodnicy również byli w ścisłym finale swoich konkurencji. Iga Ignaciuk zajęła piąte miejsce, Maria Banach także była piąta. Paweł Sroka zajął siódme miejsce, Natalia Jarczyk 10. miejsce, Rozmus Wiktoria 13. miejsce.

Trenerami zawodników byli:  Angelika Majcherek, Adriana Drewniak i Marek Starczyński

Drużyna UMKS-PMOS Chrzanów wraz z trenerami. FOT. Archiwum fotograficzne UMKS-PMOS Chrzanów.