Zabójczy finisz w Krzeszowicach, dwa gole Piotra Brożka (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Zabójczy finisz w Krzeszowicach, dwa gole Piotra Brożka (WIDEO, ZDJĘCIA)

17:00, 19.10.2024 Michał Koryczan Aktualizacja: 19:58, 22.10.2024
Skomentuj Piotr Brożek zdobył dwa gole dla Świtu w zwycięskim meczu z Michałowianką Piotr Brożek zdobył dwa gole dla Świtu w zwycięskim meczu z Michałowianką

W sobotnim meczu olkuskiej klasy okręgowej piłkarze Świtu Krzeszowice pokonali na własnym stadionie Michałowiankę Michałowice.

Klasa okręgowa – Olkusz

Świt Krzeszowice – Michałowianka Michałowice 3-1 (1-0)

1-0 Piotr Brożek (36), 1-1 Dawid Nawrocki (51-karny), 2-1 Kamil Kołodziej (90), 3-1 Piotr Brożek (90+2)

Świt: Makowski – K. Żbik (54. Kubacki), M. Grochal, Martyniak, Kuczak, Kiełtyka, Kołodziej, Boguski, Księżyc (54. J. Marszałek), Brożek, Noworyta (72. Jędrszczyk)

Michałowianka: Wieczorek – Nosek (64. D. Wywiał), E. Fundament, N. Wywiał, P. Fundament (89. Socha), Bednarczyk, Nawrocki, Kurowski (54. Bólad), Bartuzi (64. Świeca), M. Fundament, Wójcik

Konfrontacja dwóch ekip z czołówki tabeli przyniosła mnóstwo emocji, chociaż z pewnością wielkim piłkarskim widowiskiem nie była. Goście koncentrowali się w meczu przede wszystkim na rozbijaniu ataków gospodarzy, w których poczynaniach z kolei długimi fragmentami było sporo chaosu.

W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Mimo że Świt narzucił rywalom swoje warunki, to nie przekładało się to na okazje strzeleckie.

W 36. minucie miejscowi pokusili się o ładną i składną akcję, która przyniosła efekt. Kamil Kołodziej zagrał w pole karne, a wbiegający za linię obrony Piotr Brożek zaatakował wślizgiem piłkę, kierując ją do siatki.

Wcześniej blisko zdobycia gola był Krzysztof Księżyc. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jego uderzenie głową obronił jednak golkiper gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej okazji Świtu i zablokowanego strzału Adama Noworyty (miejscowi przekonywali, że rywal dotknął futbolówki ręką, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia).

W odpowiedzi drużyna z Michałowic przeprowadziła szybką kontrę, po której w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Jakub Bartuzi. Jedenastkę wykorzystał Dawid Nawrocki i było 1-1.

Krzeszowiczanie ruszyli do ataków, ale gorąco pod bramką gości zaczęło się robić dopiero w ostatnim kwadransie spotkania.

Najpierw ładny strzał Piotr Brożka obronił Szymon Wieczorek. Chwilę później po centrze z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Mateusza Grochala, Piotr Brożek ponownie uderzył na bramkę. Golkiper gości popisał się jednak kapitalną interwencją.

W 79. minucie przed szansą stanął Rafał Boguski, ale jego strzał z rzutu wolnego okazał się minimalnie niecelny.

Wreszcie w 90. minucie po mocnym uderzeniu z dystansu, Kamil Kołodziej dał prowadzenie ekipie gospodarzy.

Już w doliczonym czasie gry wynik na 3-1 ustalił Piotr Brożek, który wpakował futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu Grzegorza Kiełtyki.

Dzięki zwycięstwu, drużyna Świtu awansowała na pozycję wicelidera olkuskiej klasy okręgowej.