Biegacze na orientację finiszowali w Chrzanowie (WIDEO,ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Biegacze na orientację finiszowali w Chrzanowie (WIDEO,ZDJĘCIA)

20:31, 09.10.2024 .Michał Papiernik Aktualizacja: 22:04, 09.10.2024
Skomentuj Wspólne zdjęcie po ceremonii wręczenia nagród Wspólne zdjęcie po ceremonii wręczenia nagród

Zakończyły się zmagania w XXII Grand Prix Chrzanowa w sprinterskim biegu na orientację. Na stadionie miejskim odbył się ostatni, szósty etap.

Pierwszy odbył się na Starej Hucie. Drugi w Parku Miejskim. Kolejny na Osiedlu Niepodległości. Czwarty na Osiedlu Kościelec, a piąty na Osiedlu Młodości i przyległych terenach nad rzeką Chechło.

W szóstym etapie, zawodnicy rywalizowali jak zwykle w następujących kategoriach: (KM-10, KM-14, KM-16+, OPEN KM oraz w Rodzinnej (dorosły + dziecko).

Na zawody przyjechali między innymi reprezentanci z klubów: WKS Wawel, Górzanka Nawojowa Góra, Team 360, a także reprezentacje z Katowic oraz Bielska Białej.

Długości tras w zależności od kategorii liczyły w linii prostej od 710 m aż do 1970 m. Najwięcej punktów kontrolnych było do zebrania w kategoriach OPEN M i OPEN K. Było ich 18.

[WIDEO]9442[/WIDEO]

W całym cyklu w kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Ireneusz Waluga. Drugi był Tomasz Przybyło, a trzeci Piotr Niessner. W kategorii OPEN kobiet triumfowała Anna Kurdziel. Za nią uplasowała się Elżbieta Jasiak. Trzecie miejsce egzekwo zajęły: Urszula Czerkawska oraz Katarzyna Migacz.

Wanda Owczarz wygrała w kategorii Rodzinnej. Druga była Hania Deda.

Bezkonkurencyjna w kategorii K-10 okazała się Zuzanna Owczarz.

W kategorii M-14 na pierwszym miejscu podium stanął Bartosz Deda. Drugi był Gabriel Piwowarczyk.

Julia Hebda zwyciężyła w kategorii K-14. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Wala a trzecie Julia Rychłowska.

W M-16+ triumfował Zemła Dawid. Za nim uplasowali się: Rafał Owcarz oraz Dawid Migacz,

W kategorii K-16+ zwyciężyła Aleksandra Wala.

Najlepsi zawodnicy VI etapu otrzymali nagrody rzeczowe. Natomiast triumfatorzy całego cyklu w poszczególnych kategoriach dostali puchary, dyplomy a także nagrody.

Organizatorem zawodów był klub sportowy KS Kościelec Chrzanów. Koordynował je prezes Jerzy Kryjomski.