Agata Kisiała trzecią biegaczką w Skawinie - przelom.pl
Zamknij

Agata Kisiała trzecią biegaczką w Skawinie

12:20, 01.10.2024 .Michał Papiernik
Skomentuj Agata Kisiała w trakcie biegu (czarny strój). FOT. Archiwum fotograficzne KS Victoria Trzebinia Agata Kisiała w trakcie biegu (czarny strój). FOT. Archiwum fotograficzne KS Victoria Trzebinia

Zawodniczka KS Victoria Trzebinia zdobyła brązowy medal w Małopolskim Mityngu Lekkiej Atletyki z okazji 660-lecia Skawiny.

Program zawodów obejmował następujące konkurencje: biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, biegi przez płotki,  pchnięcie kulą a także trójskok.

Wieliczkę odwiedzili zawodnicy, między innymi z: Krakowa, Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Rabki-Zdroju, Kielc, Nowego Sącza, Sierczy, Nowego Wiśnicza, Gorlic a także Olkusza. Byli również reprezentanci gminy Trzebinia - klubu KS Victoria Trzebinia.

Agata Kisiała stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 100 m, uzyskując czas 12,87 s. Pobiła tym samym już czwarty raz rekord klubu w tym sezonie.

Pierwsza była zawodniczka z klubu KS Sprinterzy.com Kraków Kornelija Okunevic. Uzyskała czas 12,58 s.

W biegu na 800 m kobiet Anika Durlak zajęła 9. miejsce uzyskując czas 2:54,61 s.

Agata i Anika to młode zawodniczki, trenujące trzy razy w tygodniu w Olkuszu.

- Stawiam na spokojną pracę i wieloletni rozwój. Nie skupiam się na tym, żeby przez rok lub dwa wycisnąć zawodnika jak cytrynę, nie martwiąc się, co będzie dalej - mówi prezes klubu Ewa Sierka.