Zamknij

Trzebinia zrobiła to jako pierwsza w tym sezonie (WIDEO, ZDJĘCIA)

19:00, 28.09.2024 Michał Koryczan Aktualizacja: 19:04, 28.09.2024
Skomentuj

W sobotnim meczu małopolskiej czwartej ligi piłkarze MKS Trzebinia zremisowali na swoim stadionie z Dalinem Myślenice. Goście przez ponad 45 minut grali w osłabieniu.

IV liga małopolska

MKS Trzebinia – Dalin Myślenice 1-1 (0-1)

0-1 Mark Ponomarenko (13), 1-1 Hamed Arfa (74)

MKS: Wróbel – Grzyb (71. Sieczko), Zybiński, Jampich, Piekarz (57. Szemiot), Zembol, Sucharski (57. Karcz), K. Kalinowski, Balcer (51. Arfa), Zakrzewski, Chechelski (77. Macek)

Dalin: Krzyżanowski – Kowalski, Śląski (82. Chochliński), Dara, Grzesik (61. Zębala), Ponomarenko (82. Szifer), Cienkosz, Sobala (90. Rojek), Supel, Jędrzejowski, Gunia

W czterech dotychczasowych spotkaniach wyjazdowych tego sezonu, zespół z Myślenic odniósł komplet wygranych. Ta świetna passa Dalinu zakończyła się w Trzebini.

Podbudowany zwycięstwem w Andrychowie MKS jako pierwszy stworzył sobie okazję bramkową. W 5. minucie na strzał z przewrotki zdecydował się Dawid Jampich, ale golkiper gości popisał się świetną interwencją. W odpowiedzi ładnie uderzał Mateusz Dara, ale Tomasz Wróbel przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Wreszcie w 13. minucie, która okazała się pechowa dla gospodarzy, przyjezdni przeprowadzili zabójczą kontrę. Mark Ponomarenko wpadł z futbolówka w pole karne i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Trzebinianie nie zdołali przed przerwą wyrównać, za to od 45. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) obejrzał bowiem Michał Supel.

Pomimo gry w przewadze, podopieczni Piotra Chlipała przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie szeregów obronnych rywali. Dalin grał w defensywie mądrze i skutecznie. Miejscowi z kolei dość często tracili piłkę w prosty sposób, a gdy nadarzała się okazja do kontrataku podawali zbyt niedokładnie.

Dopiero w 74. minucie Krzysztof Sieczko wypuścił w bój Oskara Chechelskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a Hamed Arfa, który wykorzystał błąd obrońcy gości, strzałem z kilku metrów pokonał Arkadiusza Krzyżanowskiego.

Po bramce na 1-1 nieco więcej inicjatywy zaczęli przejmować goście, którzy dosyć często odbierali piłkę gospodarzom. W 79. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie z dystansu Michała Cienkosza obronił Tomasz Wróbel.

W ostatniej akcji meczu, w piątej minucie doliczonego czasu gry to MKS mógł jednak zadać decydujący cios. Po centrze z lewego skrzydła, zamykający akcję Marcin Karcz przestrzelił jednak z najbliższej odległości.

Zobaczcie pomeczową rozmowę z Tomaszem Wróblem, bramkarzem i kapitanem MKS Trzebinia.