Pół tysiąca biegaczy wystartowało w XI edycji Chechło Run (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Pół tysiąca biegaczy wystartowało w XI edycji Chechło Run (WIDEO, ZDJĘCIA)

19:19, 22.09.2024 .Michał Papiernik Aktualizacja: 10:09, 23.09.2024
Skomentuj Grupa Chrzanów Biega przed startem Grupa Chrzanów Biega przed startem

W niedzielne południe pasjonaci biegania stanęli na linii startu nad zalewem Chechło w Trzebini. Tradycyjnie do wyboru był dystans 5 km lub 10 km. Nowością - marsz Nordic Walking.

CHECHŁO RUN to pierwszy profesjonalnie zorganizowany bieg na ziemi chrzanowskiej. Zrodził się w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tą formą ruchu, potrzebę propagowania zdrowego stylu życia oraz integracji lokalnej społeczności.

- Poprzez ten bieg chcieliśmy również wypromować nasz region. - mówi jeden z pomysłodawców biegu Mariusz Brzózka

Pierwszy bieg odbył się 19 października 2014 roku.

- Chcę podziękować wszystkim osobom, które nam wtedy zaufały i wsparły tę inicjatywę. Jak widać dzisiaj, warto było. Myślę, że w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do tego, że nasi koledzy, koleżanki, sąsiedzi ruszyli z przysłowiowego fotela i zaczęli dbać o swoje zdrowie - powiedział.

[WIDEO]9375[/WIDEO]

Przed głównymi zawodami wystartowali także najmłodsi w trzech kategoriach wiekowych. Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal.

Wśród mężczyzn do lat 16 najszybszy na trasie 5 km okazał się Jakub Mirek z Poręby Żegoty, który pokonał ten dystans w zaledwie 21 minut i 1 sekundę. Za nim uplasowali się Nikodem Czarnecki z Chrzanowa oraz Krzysztof Czucz, także mieszkaniec Chrzanowa.

W kategorii kobiet w kategorii <16 najlepsza okazała się Natalia Kasprzyk,  z czasem 24 minuty i 9 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Gabriela Zawadzka z Libiąża a ostatnie miejsce na podium przypadło Alicji Kasprzyk z Nawojowej Góry.

Na dystansie 10 km wśród mężczyzn 16+ najlepszy okazał się Paweł Kosek z Tychów,  z czasem 31 minut i 39 sekund. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Zelechowi, a trzecie Bartoszowi Zającowi.

Wśród kobiet na tym dystansie zwyciężyła Paulina Gaj z Jaworzna, z czasem 38 minut i 42 sekundy. Za nią uplasowały się Aleksandra Jachimczyk-Korbut z Chrzanowa oraz Iwona Chabior z Jaworzna.

Jakub Malost z Nowej Góry jako pierwszy pokonał trasę 5km w kategorii 16+. Zajęło mu to 17 minut i 8 sekund. Najlepszą z kobiet w tej kategorii okazała się Magdalena Replińska z Trzebini z czasem 21 minut i 34 sekund.

Marsz Nordic Walking odbył się na dystansie 5 km (jedna pętla wokół zbiornika wodnego Chechło w Trzebini).

Sylwia Kasprzyk z Myślachowic wygrała rywalizację kobiet Nordic Walking z czasem 35 minut i 20 sekund. Wśród mężczyzn triumfował Ryszard Pacia z Chrzanowa. Jego czas to 31 minut i 39 sekund.

Każdy uczestnik w ramach opłaty startowej startowej otrzymał: numer startowy z chipem, medal ukończenia biegu/marszu, ciepły posiłek na mecie, pamiątkowy gadżet oraz wodę.

Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w kategorii generalnej w biegu na 10 km otrzymały kolejno: 600 zł, 400 zł i 300 zł. Zwycięzcy w pozostałych kategoriach, m.in. dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego, dostali nagrody rzeczowe.

Pomysłodawcami biegu są: Mariusz Brzózka oraz Tomasz Kobierecki.

Organizatorem TCK w Trzebini.

Drużyna SMA

Jakub Malost - najlepszy z mężczyzn na 5km

Magdalena Replińska  - najlepsza wśród kobiet na 5km

SP 1 Chrzanów

Zawodnicy na starcie biegu

Najmłodsi też dostali medale za ukończenie swojego biegu.

Zbiórka karmy dla zwierzaków.

Mariusz Brzózka (czarna koszulka) - główny pomysłodawca zawodów cały czas czujnym okiem śledził przebieg zmagań.