Biegacze na orientację rywalizowali w Chrzanowie (WIDEO,ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Biegacze na orientację rywalizowali w Chrzanowie (WIDEO,ZDJĘCIA)

21:55, 18.09.2024 .Michał Papiernik
Skomentuj Uczestnicy zmagań Uczestnicy zmagań

Ponad 30. osób wzięło udział w V etapie XXII Grand Prix Chrzanowa w sprinterskim biegu na orientację.

Piąty z sześciu zaplanowanych etapów cyklu odbył się na terenie chrzanowskiego Osiedla Młodości i przyległych terenów nad rzeką Chechło.

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach: (KM-10, KM-14, KM-16+, Open KM oraz w Rodzinnej (dorosły + dziecko).

Na zawody przyjechali między innymi z klubów: WKS Wawel, Górzanka Nawojowa Góra, Team 360, a także reprezentacje z Katowic oraz Bielska Białej.

Długości tras w zależności od kategorii liczyły w linii prostej od 1460m aż do 2820m. Najwięcej punktów kontrolnych było do zebrania w kategorii Open M. Było ich 18.

W kategorii K-10 triumfowała Zuzia Owczarz . Z czasem 31 minut i 48 sekund kategorię K-14 wygrała Julia Hebda. Kategorię M-14 wygrał Gabriel Piwowarczyk z czasem 31 minut i 58 sekund. Aleksandra Wala zwyciężyła w K-16+. Wśród mężczyzn M-16+ triumfował Jeremi Pulczyński z czasem 35 minut i 58 sekund.

W najliczniejszej kategorii Mężczyzn Open, która liczyła trzynastu zawodników, wygrał Ireneusz Waluga z czasem 26 minut i 4 sekundy. Drugi był Rafał Niedźwiedziński, a trzeci Tomasz Rychłowski. W kategorii Kobiet Open triumfowała Elżbieta Jasiak, która wyprzedziła Katarzynę Migacz o prawie 5 minut.

Wanda Owczarz wygrała kategorię rodzinną. Osiągnęła czas 14 minut i 35 sekund.

[WIDEO]9352[/WIDEO]

- Nie ma drugiego takiego cyklu biegów na orientację w Polsce, który trwa już tyle lat. - mówi Prezes KS Kościelec Chrzanów Jerzy Kryjomski.

Każdy uczestnik zawodów, który ukończył bieg otrzymał nagrodę rzeczową.

Obecni i dawni zawodnicy klubu, a także mieszkańcy gminy Chrzanów, w zawodach wzięli udział bezpłatnie.

Organizatorem zawodów był klub sportowy KS Kościelec Chrzanów. Koordynował je prezes Jerzy Kryjomski.

Ireneusz Waluga - 1 miejsce w kategorii Open Mężczyzn.

Julia Hebda - 1 miejsce w kategorii K-14.