Ola Lasoń poprowadziła piłkarki Pogorzanki do wygranej (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Ola Lasoń poprowadziła piłkarki Pogorzanki do wygranej (WIDEO, ZDJĘCIA)

18:20, 15.09.2024 .Marek Oratowski Aktualizacja: 19:00, 15.09.2024
Skomentuj

W niedzielnym meczu III ligi kobiet jedenastka Pogorzanki Pogorzyce zasłużenie pokonała rywalki z Leska. To pierwszy komplet punktów tej drużyny w tym sezonie.

Pogorzanka Pogorzyce – Sanovia Lesko 4-1 (2-0)

Bramki dla Pogorzanki: Aleksandra Lasoń 2, Elena Biśta, Wiktoria Kujawiak

Pogorzanka: Czarnecka – Monica, Adamczyk, Banduła, Biśta, Wałek, Suchanek, Zając, Lasoń, Kujawiak, Wacław. Na zmiany wchodziły Urbanik i Chmiel.

Na boisku na chrzanowskich Kątach po deszczowej sobocie w niedzielę zaświeciło słońce. Zawodniczki Pogorzanki wzięły to za dobrą monetę i po dwóch porażkach w końcu wygrały. Górowały nad rywalkami z Leska w każdym elemencie piłkarskim. Grały szybko i pomysłowo, często uruchamiały skrzydła i nie bały się strzałów z dystansu. W efekcie do przerwy prowadziły 2-0 po trafieniach Aleksandry Lasoń. Najpierw przyjęła piłkę przed polem karnym i bez namysłu uderzyła do siatki. Potem, już w końcówce pierwszych 45 minut, trafiła z wolnego. W tej fazie gry piłka obijała jeszcze słupek i poprzeczkę bramki Sanovii.

Po zmianie stron z kilku okazji gospodynie wykorzystały także dwie. Akcję lewą stroną boiska sfinalizowała Elena Biśta. Jej klubowa koleżanka Wiktoria Kujawiak kilkanaście minut później trafiła pod poprzeczkę z 20 metrów. W samej końcówce rywalki zdobyły honorowego gola, gdy jedna z nich wyprzedziła defensorkę i bramkarkę po szybkiej kontrze wyprowadzonej lewą stroną.

- Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie  na pewno cieszy. Przed sezonem wzmocniliśmy się na pozycjach napastniczki i skrzydłowej. Przyszły do nas Weronika Chmiel z Tempa Białka oraz Nikola Wacław z Zabierzowa Bocheńskiego – powiedział nam Krzysztof Ślusarczyk, trener Pogorzanki.

Obejrzyjcie zdjęcia z tego meczu oraz wideo z jedną z bramek i wypowiedzią zdobywczyni dwóch goli Aleksandry Lasoń.