Wygrana piłkarzy ręcznych MTS Chrzanów na inaugurację I ligi - przelom.pl
Zamknij

Wygrana piłkarzy ręcznych MTS Chrzanów na inaugurację I ligi

12:00, 15.09.2024 .Marek Oratowski
Skomentuj Patryk Rola był w sobotę naskuteczniejszym zawodnikiem MTS-u, fot. archiwum Patryk Rola był w sobotę naskuteczniejszym zawodnikiem MTS-u, fot. archiwum

Mimo problemów kadrowo-finansowych szczypiorniści MTS-u pokazali charakter w Rudzie Śląskiej. W sobotę pokonali różnicą czterech bramek tamtejszy SPR Grunwald.

I liga grupa D

1. kolejka:

SPR Grunwald Ruda Śląska – MTS Chrzanów 25-29 (15-15)

MTS: Plaszczak, Smaciarz – Bała, Dziatkowiec 3, Rola 9, Węgrzyn 3, D. Skoczylas 3, M. Skoczylas 1, Turbasa, Sieczka 3, Dobrzański 5, Bejnar 2

Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Choć to chrzanowianie częściej wychodzili na prowadzenie, ale najczęściej na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. W 34. minucie gospodarze prowadzili 18-17. Wtedy gracze MTS-u włączyli drugi bieg i po szybkich akcjach rzucili pięć bramek pod rząd. Potem do końca pilnowali już zdobytej przewagi. Najskuteczniejszy w szeregach gości był 29-letni Patryk Rola, który zaliczył aż 9 trafień. Do Rudy Śląskiej pojechało 12 zawodników, bo tylu zawodników jest obecnie w kadrze. Nowy trener MTS-u Michał Boczek dał pograć wszystkim.

Ta wygrana na inaugurację stanowi – mimo trudnych przygotowań - dobry prognostyk dla szkoleniowca, działaczy i chrzanowskich kibiców. A przede wszystkim pozwoli uwierzyć w siebie samej drużynie, która przeszła kadrową rewolucję. Nic dziwnego, że w mediach społecznościowych klubu z Chrzanowa pojawiły się od razu gratulacje dla zespołu, wspieranego w Rudzie Śląskiej przez grupę najwierniejszych fanów.