Sławomir Peszko oglądał w Krzeszowicach wygraną Wieczystej II Kraków (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

22:00, 04.09.2024 Michał Koryczan Aktualizacja: 22:23, 04.09.2024
Skomentuj Michał Fidziukiewicz strzelił dwie bramki dla Wieczystej II Kraków w meczu ze Świtem Krzeszowice Michał Fidziukiewicz strzelił dwie bramki dla Wieczystej II Kraków w meczu ze Świtem Krzeszowice

W środowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków, drużyna Świtu Krzeszowice przegrała z rezerwami drugoligowej Wieczystej Kraków.

V runda Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków

Świt Krzeszowice – Wieczysta II Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Michał Fidziukiewicz (43), 0-2 Michał Fidziukiewicz (52), 0-3 Dawid Linca (86)

Świt: Czech – Hrabia (70. Brożek), Widzyk, J. Marszałek, Księżyc, Sz. Kurek (46. Żbik), Kiełtyka, Rozmus, Kłeczek (70. Zając), Kubacki (59. Kuczak), Boguski (46. Noworyta)

Wieczysta II: Mielcarz – Kasolik, Kiedrowicz (60. Babral), Pakulski (60. Bernat), Koj, Gamrot, Pietras, Łysak (60. Baran), Szewczyk, Linca, Fidziukiewicz (60. Zagrodzki)

Grający w klasie okręgowej krzeszowiczanie nie byli faworytem konfrontacji z czwartoligową Wieczysta II Kraków. Szczególnie, że goście przyjechali wzmocnieni zawodnikami z kadry pierwszego zespołu Wieczystej, rywalizującego w drugiej lidze.

Na boisku pojawili się między innymi znani z występów na ekstraklasowych boiskach Michał Koj i Michał Fidziukiewicz, a także Paweł Łysiak, Dawid Kiedrowicz.

Poczynania na murawie oglądał z trybun Sławomir Peszko, szkoleniowiec pierwszego zespołu Wieczystej, były reprezentant Polski oraz zawodnik takich klubów jak m.in. Wisła Płock, Lech Poznań, Wisła Kraków czy angielskiego Wolverhampton i niemieckiego 1. FC Köln.

W pierwszej połowie Wieczysta II miała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Zwłaszcza, że gospodarze mądrze się bronili, nie zostawiając rywalom zbyt wiele wolnego miejsca na boisku.

Dopiero w 43. minucie piłka dosyć szczęśliwie spadła pod nogi Michała Fidziukiewicza, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Niespełna dziesięć minut po przerwie przyjezdni zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne, Michał Fidziukiewicz ze stoickim spokojem pokonał Rafała Czecha.

Chwilę później blisko podwyższenia prowadzenia był Paweł Łysiak, ale golkiper Świtu wygrał z nim pojedynek sam na sam.

Wynik na 3-0 dla Wieczystej II Kraków ustalił w 86. minucie Dawid Linca, który przelobował Rafała Czecha w sytuacji jeden na jeden.