Najwięcej zdobytych punktów, odniesionych zwycięstw i strzelonych goli oraz najmniej straconych bramek. To bilans rudy jesiennej Błyskawicy Myślachowice, lidera chrzanowskiej A-klasy.
W poprzednim sezonie zespół brylował w ofensywie, będąc jedną z najskuteczniejszych drużyn w całym województwie. Do zwycięstwa w lidze to jednak nie wystarczyło, bo pierwsze miejsce w A-klasie zajęła wówczas Ciężkowianka Jaworzno.W obecnych rozgrywkach Błyskawica może nie jest już tak efektowna, ale na półmetku sezonu w pełni zasłużenie prowadzi w tabeli. Najwięcej zdobytych punktów, odniesionych zwycięstw i strzelonych goli oraz najmniej straconych bramek. To bilans rudy jesiennej drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Rybę.
Sposób na zatrzymanie Błyskawicy znalazły na jesieni tylko dwa zespoły: UKS Górnik Siersza i Zagórzanka Zagórze, które remisowały z Myślachowicami.
- To były typowe mecze walki. Drużyny przeciwne, które odebrały nam punkty zagrały dobre zawody i zasłużyły na taki wynik. Nie ma w tym wypadku mowy o szczęściu. Poza tym to solidne drużyny, potrafiące grać w piłkę, a na lidera każdy jeszcze mocniej się nastawiał - uważa Tomasz Ryba.
Na półmetku rozgrywek jego zespół ma sześć punktów więcej niż druga w klasyfikacji Polonia Luszowice. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że taka przewaga nie jest zbyt duża. Tym bardziej, że ze względu na remont płyty boiska w Myślachowicach, na wiosnę zespół Błyskawicy zagra większość meczów na wyjazdach (z tego powodu na jesieni grał głównie na swoim terenie). Runda rewanżowa wydaje się więc dla lidera znacznie trudniejsza.
- Czy walczymy o mistrzostwo A-klasy? Oczywiście! Razem z zawodnikami gramy po to, żeby coś zdobyć. Zarząd nie widzi żadnych przeszkód, chociaż awans do okręgówki będzie wyzwaniem dla nas wszystkich. Nie martwmy się jednak na zapas, tylko róbmy swoje i osiągnijmy cel. Wtedy pomyślimy, jak sobie poradzić. Na pewno Polonii Luszowice, która cały czas depcze nam po piętach. W kadrze ma wielu zawodników ogranych nie tylko w A-klasie. Dobrze zorganizowana jest drużyna Zagórzanki. Z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. Myślę, że te dwie ekipy będą z nami rywalizować - mówi Tomasz Ryba.
Czytaj również
Gmina Babice to nie tylko zamek Lipowiec. Oto lista lokalnych zabytków
Ze szkolnej klasy do piłkarskiej ekstraklasy
Tulia i Marcin Wyrostek wystąpili w bazylice w Trzebini
MKS Trzebinia awansował do ostatniego etapu eliminacji mistrzostw Polski
Wigilia wróciła na Rynek w Trzebini. Było jedzenie, nagrody, kolędy i mikołaj (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz