Lekkoatleci z Trzebini pokazali moc w Krakowie - przelom.pl
Zamknij

Lekkoatleci z Trzebini pokazali moc w Krakowie

20:37, 06.09.2020 Marek Oratowski
Skomentuj Szymon Seternus (pierwszy z lewej) został wicemistrzem Małopolski w biegu na 100 m, fot. udostępnione przez klub Szymon Seternus (pierwszy z lewej) został wicemistrzem Małopolski w biegu na 100 m, fot. udostępnione przez klub

Jedenaście medali przywieźli lekkoatleci KS Victoria Trzebinia z niedzielnych mistrzostw Krakowa i Małopolski.

W Otwartych Mistrzostwach Krakowa startowali zawodnicy w kategoriach do 12, 14 i 16 lat. Trzebinianie wywalczyli osiem krążków. Złote zdobyli Karol Pieniążek (bieg na 300 m), Kamil Szuba (skok wzwyż) i Kamil Petka w rzucie dyskiem. Srebrne medale zdobyli: Gabriela Płocica (skok w dal), Julia Sierka (rzut piłeczką palantową), Małgorzata Jaśkaczek (skok wzwyż) i Artur Łapcik (bieg na 1000 m z przeszkodami). Brązowy medal przypadł Martynie Śledzińskiej w rzucie dyskiem.

W rozegranych równolegle Mistrzostwach Małopolski U-18 w Krakowie tytuł w skoku wzwyż zdobył Mateusz Juszczak. Wicemistrzami województwa zostali Szymon Saternus (bieg na 100 m) oraz Julia Jaśkaczek (bieg na 1500 m).

Czwórka medalistów, podopiecznych Ewy Sierki, na tych zawodach ustanowiła rekordy życiowe.