Barbara Kusio i Magdalena Replińska w koszulkach z napisem "Chrzanów biega" przed startem w towarzystwie udzielającego wywiadu Adama Małysza fot. Fb
W kilkunastu miejscach na całym świecie w niedzielę wystartował charytatywny bieg Wings For Life World Run. W Poznaniu na trasę w grupie ośmiu tysięcy osób wyruszyli też biegacze z ziemi chrzanowskiej.
Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca samochodem pościgowym, goni zawodników. Odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy - kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą. Bieg skierowany jest do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. Wpłaty z rejestracji zawodników przeznaczane są na ten cel.
W Polsce bieg odbywa się w Poznaniu. W tym roku 5 maja wystartowało tam osiem tysięcy osób (na całym świecie pobiegło 120 tysięcy biegaczy). W tym gronie było też 15 zawodników związanych z parkrun Chrzanów. Przed startem niektórzy z nich zrobili sobie zdjęcie z Adamem Małyszem, który w rodzimej edycji biegu prowadził samochód pościgowy.
- Super impreza, bardzo dobrze zorganizowana, Na trasie dopingowało nas mnóstwo kibiców. Także w wioskach poza Poznaniem. Po minięciu samochodu biegacze schodzili z trasy i byli odwożeni autobusami z powrotem na start na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ja i Barbara Kusio w 2 godziny i 4 minuty przebiegłyśmy 24 km. Jednak najwięcej z naszego grona zaliczyła Aleksandra Jachimczyk, którą samochód dogonił na 42. km. Z panów Andrzej Gozdek zrobił ok. 38 km, a Mirosław Korbut i Michał Czucz 27-28 km - relacjonuje jedna z uczestniczek Magdalena Replińska, koordynatorka parkrun Chrzanów.
Polską edycję wygrał Tomasz Osmulski, który pokonał 55 km. Aleksandra Jachimczyk była ostatecznie trzecia wśród ponad 3100 kobiet.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
0 0
FAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASCYNUJĄCE
0 0
Przełom rozpisuje się o weekendowych biegaczach a tymczasem w Trzebini rozwija się przyszły Robert Kubica. W sobotę wygrał 1 rundę Kartingowych Mistrzostw Polski. https://www.facebook.com/pg/JanekGrabowskiKarting/ads/?ref=page_internal
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz