Mecz szczypiornistów MTS Chrzanów z Olimpią Piekary Śląskie, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie 6-letniego Mateusza oraz spotkanie piłkarzy trzecioligowego MKS Trzebinia z Podlasiem Biała-Podlaska. To tylko niektóre sportowe atrakcje zbliżającego się weekendu.
PIŁKA RĘCZNA
I liga
MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie (sobota, 21 kwietnia, godz. 18, hala sportowa w Chrzanowie)
Chrzanowianie podejmą trzecią w tabeli Olimpię i to w rywalach należy upatrywać faworytów tej konfrontacji. MTS jest jednak zawsze groźny we własnej hali, gdzie odniósłw tym sezonie sześć zwycięstw.
Podczas spotkania zbierane będą pieniądze na leczenie 6-letniego Mateusza, syna zawodnika MTS Marcina Skoczylasa.
PIŁKA NOŻNA
III liga
MKS Trzebinia - Podlasie Biała Podlaska (sobota, 21 kwietnia, godz. 12)
Na stadionie w Trzebini dojdzie do arcyważnego starcia w kontekście walki o utrzymanie na trzecioligowym froncie. MKS zajmuje w tabeli piętnaste miejsce z dorobkiem 19 punktów. Podlasie plasuje się na szesnastej pozycji. Ma na koncie 18 "oczek" ale rozegrała o dwa spotkania mniej od trzebinian.
Dla ekipy z Białej-Podlaskiej będzie to druga wizyta w Trzebini. Pierwsza zakończyła się triumfem gości 1-0. W rundzie jesiennej MKS zremisował bezbramkowo w Białej-Podlaskiej.
Zespół Podlasia poprowadzi Tomasz Złomańczuk, który na stanowisku zastąpił Miłosza Storto. Pod wodzą nowego szkoleniowca Podlasie zremisowało w środowym, zaległym meczu z Resovią.
Ze względu na nadmiar żółtych kartek w sobotnim spotkaniu nie będzie mógł zagrać środkowy defensor trzebinian Jakub Ochman. Po pauzie do kadry wracają Marcin Kalinowski i Michał Kowalik.
W szeregach przyjezdnych zabraknie z kolei obrońcy Pawła Komara i pomocnika Przemysława Grajka. Ciekawostką jest, że w ekipie z województwa lubelskiego występuje Gruzin Luka Gugeszaszwili.
Klasa okręgowa - Chrzanów
Zagórzanka Zagórze - Victoria 1918 Jaworzno (sobota, 21 kwietnia, godz. 15)
Nadwiślanin Gromiec - Brzezina Osiek (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
KS Chełmek - Naroże Juszczyn (sobota, 21 kwietnia, godz. 17)
Ciekawie powinno być w Gromcu, gdzie piąty w tabeli Nadwiślanin podejmie wicelidera z Osieka. Znajdująca się w coraz trudniejszej sytuacji Zagórzanka (zajmuje ostatnie miejsce w tabeli) musi szukać punktów w starciu ze znacznie wyżej notowaną Victorią Jaworzno. O piąte zwycięstwo ligowe z rzędu Chełmek powalczy z Narożem Juszczyn.
Klasa A - Chrzanów
Jutrzenka Ostrężnica - Błyskawica Myślachowice (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
Start Kamień - Wisła Jankowice (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
UKS Dulowa - Arka Babice (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
Victoria Zalas - MKS Alwernia (sobota, 21 kwietnia, godz. 16.30)
Ciężkowianka Jaworzno - Wolanka Wola Filipowska (sobota, 21 kwietnia, godz. 17)
Promyk Bolęcin - Fablok Chrzanów (niedziela, 22 kwietnia, godz. 16)
Liderujący Fablok zmierzy się na wyjeździe z Promykiem, z którym w rundzie jesiennej zremisował na swoim terenie. Na kolejne potknięcie chrzanowian liczą przede wszystkim drugie w tabeli Babice, które czeka wyjazdowa potyczka z grającą w kratkę Dulową.
Klasa A - Oświęcim
LKS Bobrek - LKS Piotrowice (niedziela, 22 kwietnia, godz. 17)
Klasa B - Chrzanów
Tęcza Tenczynek - Nadwiślanka Okleśna (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
UKS Górnik Siersza - Polonia Luszowice (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
Wisełka Rozkochów - Tempo Płaza (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
Lew Olszyny - Zryw Brodła (sobota, 21 kwietnia, godz. 16.30)
Korona Mętków - Unia Kwaczała (niedziela, 22 kwietnia, godz. 16)
SPRiN Regulice - LKS II Żarki (niedziela, 22 kwietnia, godz. 16)
Małopolska liga młodzików
UKS Górnik Libiąż - Wisła Czarny Dunajec (niedziela, 22 kwietnia, godz. 10)
I liga juniorów - Chrzanów
Fablok Chrzanów - Unia Oświęcim (sobota, 21 kwietnia, godz. 10)
I liga juniorów młodszych - Wadowice
MKS Trzebinia - Huragan Inwałd (niedziela, 22 kwietnia, godz. 14)
IV liga kobiet
Pogorzanka Pogorzyce - AS Świątniki Górne (sobota, 21 kwietnia, godz. 16)
Victoria Zalas - Burza Roczyny (niedziela, 22 kwietnia, godz. 17)
SIATKÓWKA
I Otwarte Mistrzostwa Alwerni w Piłce Siatkowej (sobota, 21 kwietnia, godz. 10-16, hala sportowa w Alwerni)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
0 0
WSZYSCY NA MECZ!!! POKAŻMY, ŻE JESTEŚMY Z DRUŻYNĄ NIE ZALEŻNIE OD WYNIKÓW! Panowie bierzemy się w garść i jedziemy z nimi! Pokażmy, że miejsce Trzebini jest w III lidze, a nie niżej! Co do jasnej dzieje się z Sawczukiem i Cichym??? Będziemy się o to pytać do czerwca???
0 0
Dobrze, że nawołujesz, choć na ostatnim meczu sam nie byłeś:) jutro przełamanie będzie
0 0
będę obecny na pewno oby w końcu wpadły 3 punkty :)
0 0
Ciężko było mi przyjść na mecz w środę o godz. 16 ;)
0 0
o takim chłamie jaki dzisiaj pokazali nasi zawodnicy nawet nie ma artykułu :/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz