90 osób stawiło się w niedzielę na starcie "Libiąskiej Dziesiąteczki" - pierwszego biegu ulicznego w gminie. Pokonali 10 kilometrów i 220 metrów.
Pomysłodawcą imprezy jest zapalony biegacz Jacek Kremer, pracownik Libiąskiego Centrum Kultury. Jak sam przyznaje, już w poprzednich latach próbował rozbiegać Libiąż. Udało się w tym roku.
- To nie był łatwy odcinek do pokonania. Trasa była wymagająca - przyznaje Jacek Kremer. Najlepszym przebiegnięcie 10-kilometrowego odcinka zajęło około 45 minut.
- Sport staje się coraz bardziej popularny. Szczególnie osoby, które na co dzień pracują przy komputerze, powinny biegać. Wcześniej biegałam w Krakowie, ostatnio brałam udział w Chechło Run. Fajnie, że wreszcie możemy rywalizować w Libiążu. Robię to dla zdrowia i poprawy samopoczucia - mówi Magda Zmysłowska, mieszkanka miasta.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
0 0
No fajnie, ja też bym chętnie pobiegał, ale nigdzie w Libiążu nie widziałem informcji o takim "wydarzeniu", co wy sobie jaja robicie? na tablicy ogłoszeń w urzędzie miasta informujecie? a może w LCK istnieje jakaś poczta "pantoflowa" (90 osób to jednak sporo)? Nie wspomnę o dziadowskiej gazecie "Przełom" (w wersji online), która nie umie wypromować prostego wydarzenia w regionie. Gratuluję Libiążowi i Przełomowi, do takiego braku profesjonalizmu przyzwyczajony jestem od lat. Dodam tylko, że ucieszyłem się że powstanie basen na "flagówce" , ale już wiem, że to będzie coś ubogiego i bez wyobrażni wstylu Chrzanowa/Trzebini, zachęci tylko kilkast osób, a potrzeba znacznie więcej.
0 0
Duża fotorelacja z biegu pod adresem:
https://m.facebook.com/pg/Sylwia-Bartula-Fotografia-571112266294065/photos/?tab=album&album_id=1464520063619943
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz