W ostatni dzień roku na 10-kilometrową trasę wyruszyło 109 biegaczy. To rekord w 13-letniej historii chrzanowskich zawodów. Mimo zimna niektórzy biegli w koszulkach z krótkim rękawem.
Na liście startowej widniało 149 nazwisk. Ostatecznie na starcie pojawiło się 109 osób. Zabrakło m. in. awizowanych wcześniej zawodniczek z Ukrainy. Ci, którzy przyjechali, nie żałowali. Mimo niskiej temperatury na trasie z kilkoma podbiegami szybko się rozgrzali. Wśród panów z bardzo dobrym czasem 32 minuty i 40 sekund wygrał zawodowy żołnierz, 25-letni Dawid Klaybor z Drzycimia. Jak nam powiedział mistrz Polski służb mundurowych w biegu na 10 km, zaatakował w połowie dystansu. Dostał nagrodę w wysokości 500 złotych.
Wśród pań triumfowała Eliza Pogan z Kobylan (40 minut i 30 sekund). Minutę po niej linię mety minęła najszybsza z lokalnych zawodniczek, chrzanowianka Aleksandra Jachimczyk. Najlepszy wśród zawodników z naszego regionu był 35-letni Sylwester Biel z Chrzanowa. W klasyfikacji generalnej zajął 22. lokatę.
- Pracuję w kiosku, więc bieganie jest dla mnie okazją do tego, bym się trochę rozruszał. Mam dzisiaj wolne, więc po raz pierwszy uczestniczyłem w biegu sylwestrowym. Trasę jednak dobrze znałem, bo często trenuję w tamtych okolicach - powiedział nam Sylwester Biel. Wywalczony puchar potraktował jako imieninowy prezent.
Po biegu zorganizowanym przez działaczy KS Kościelec Chrzanów zawodnicy posilili się żurem i snuli plany startowe na przyszły rok.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz