SPORTOWA SOBOTA. Trzebinia przegrała w meczu na szczycie - przelom.pl
Zamknij

SPORTOWA SOBOTA. Trzebinia przegrała w meczu na szczycie

18:17, 24.10.2015 Michał Koryczan, Marek Oratowski
Skomentuj Szymon Kiwacki (z prawej) za moment strzeli gola na 2-0 dla Jutrzenki w meczu z MKS. Fot. Michał Koryczan Szymon Kiwacki (z prawej) za moment strzeli gola na 2-0 dla Jutrzenki w meczu z MKS. Fot. Michał Koryczan

Czwartoligowcy z trzebińskiego MKS uległ Jutrzence Giebułtów i stracił na jej rzecz fotel lidera. Mętków zaaplikował dziesięć goli rezerwom Zalasu. Siedem z nich zdobył Piotr Likus.

IV liga - zachodnia Małopolska

MKS Trzebinia-Siersza - Jutrzenka Giebułtów 1-3 (0-1)
0-1 Krzysztof Michalec (41), 0-2 Szymon Kiwacki (57), 1-2 Krzysztof Sieczko (74), 1-3 Maciej Balawender (79)

MKS: Wróbel - Sieczko, Kalinowski, Ołownia, Górka, Domurat, Małodobry (65. Fraś), Majcherczyk (84. J. Pająk), Jagła (65. Raźniak), Kowalik, Piskorz

Jutrzenka: Wałach - Michalec, Brud, Bizoń, Kupiec, Tabak, Dobosz (46. Kardas), Bieszczanin, Balawender (90. Ciastoń), Litewka (90. Popek), Kiwacki (89. Ł. Kowalczyk)

Spotkanie na szczycie czwartej ligi rozczarowało. Przede wszystkim po gospodarzach można było spodziewać się więcej. Defensywa gości, kierowana przez Daniela Bruda, byłego piłkarza Wisły Kraków (zagrał w jej barwach w ekstraklasie osiem razy), skutecznie rozbijała dość niemrawe ataki miejscowych. Michał Kowalik właściwie tylko raz zdołał przedrzeć się przez szyki obronne Jutrzenki, ale jego uderzenie z szesnastu metrów było zbyt anemiczne, by mogło zaskoczyć golkipera rywali.
W pierwszej odsłonie gra obu ekip przypominała futbolowe szachy. Giebułtowianie też mieli wielki problem ze stworzeniem sobie z akcji jakiejś groźniejszej sytuacji.
Wystarczył jednak jeden dobrze wykonany stały fragment gry i na przerwę schodzili z prowadzeniem. Po centrze z rzutu wolnego Krzysztof Michalec z trzech metrów skierował piłkę do siatki.
Wydawało się, że po przerwie gospodarze, którzy w tym sezonie jeszcze nie przegrali na swoim stadionie, rozpoczną szturm na bramkę przeciwnika.
T6ymczasem po niespełna kwadransie to Jutrzenka cieszyła się z drugiego trafienia. Po mocnym strzale z dystansu Tomasz Wróbel wypiąstkował futbolówkę wprost pod nogi Szymona Kiwackiego, a ten podwyższył wynik spotkania.
Nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu dał MKS jeszcze Krzysztof Sieczko, zdobywając gola po dośrodkowaniu Mateusza Majcherczyka z rzutu wolnego.
Tego dnia gospodarzy na nic więcej stać już nie było. Pięć minut później było 3-1. Po starcie Sebastiana Ołowni w pole karne wpadł Dawid Litewka. Filigranowy gracz Jutrzenki bez problemu przedryblował dwóch rywali o oddał strzał. Co prawda obronił go golkiper Trzebini, ale dobitka Macieja Balawendera była już skuteczna.
Ekipa z Giebułtowa mogła wygrać nawet wyżej, ale Tomasz Wróbel obronił jedenastkę wykonywaną przez Krzysztofa Michalca.
Jutrzenka nie przegrała w tym sezonie siódmego z rzędu meczu na wyjeździe. Dzięki trzem punktom wywalczonym w Trzebini została nowym liderem czwartej ligi.

- Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Cieszę się, że nie pozwoliliśmy Trzebini na zbyt wiele. MKS nie stworzył sobie zbyt wielu sytuacji. Bramkę straciliśmy po naszym nieporozumieniu. Szybko się jednak podnieśliśmy i strzeliliśmy kolejną bramkę. Byliśmy dzisiaj skuteczni. Bardzo nas to cieszy, bo ostatnio było z tym różnie. Jesteśmy liderem, oby jak najdłużej - mówi Daniel Brud, defensor Jutrzenki.

Start Kamień - Arka Babice 0-4

Korona Mętków - Victoria Zalas II 10-1 (3-0)

1-0 Piotr Likus (34), 2-0 Piotr Likus (38), 3-0 Piotr Likus (43), 4-0 Piotr Likus (51), 5-0 Piotr Likus (58), 6-0 Piotr Likus (69), 6-1 Robert Klita (71),7-1 Piotr Likus (77), 8-1 Dawid Kucia (85), 9-1 Łukasz Madeja (88), 10-1 Dariusz Gregorczyk (89)

Mętków: Gut - Szweda (57. Garlacz), Bulek, Gregorczyk, Horawa, Meder, Cudak (65. Klimek), Szulc, Kucia, Madeja, Likus

Zalas II: Skotniczny - Czech, Grzegorek, Ostachowski, Odrzywołek, Ryszka, Wyrwik, Klita, Tataruch, Czerwiński, Gąsior

Zespół rezerw Zalasu przyjechał do Mętkowa w dziesiątkę. W przerwie dojechał Grzegorz Gąsior, więc w drugiej połowie siły już się wyrównały. Paradoksalne jest to, że znacznie bardziej skuteczni gospodarze byli właśnie w drugich 45 minutach. Bo grając w przewadze seryjnie marnowali stwarzane "setki". Bohaterem spotkania był Piotr Likus. Były zawodnik Żarek pokazał, że ma ciąg na bramkę. Zaliczył aż siedem trafień. Większość po wykorzystaniu sytuacji sam na sam.

- Koledzy dziś grali na mnie. Tych bramek mogło być jeszcze więcej, bo zmarnowałem przynajmniej trzy dobre okazje. Do tej pory jeszcze tylu goli w jednym meczu nie zdobyłem. W juniorach zaliczyłem sześc bramek - powiedział nam Piotr Likus.

Najładniejszego gola na 10-1 strzelił bjednak jego kolega z drużyny Dariusz Gregorczyk, trafiając z wolnego wykonywanego spod linii bocznej boiska w samo "okienko". Goście odgryźli się tylko raz. Po wrzutce za obrońców Robert Klita uprzedził bramkarza Mętkowa.

- Chwała rywalom, że bez kierownika drużyny i trenera przyjechali na mecz. Gdyby pierwszy zespół Zalasu grał w innym terminie i w składzie rezerw znalazłoby się kilku graczy z "jedynki", na pewno spotkanie wyglądałoby inaczej. Jednak w następnym, wyjazdowym meczu z Bolęcinie już tak łatwo nie będzie - stwierdził Henryk Baluś, prezes Korony.

III liga kobiet - Kraków

MKS ZWM Wodna Trzebinia - Górnik Wieliczka 4-6 (2-2)
0-1 Julia Kania (7), 1-1 Ewelina Turek (22), 1-2 Katarzyna Fita (26), 2-2 Ewelina Turek (37), 3-2 Małgorzata Mleczko (46), 3-3 Katarzyna Fita (53), 3-4 Katarzyna Fita (54), 4-4 Ewelina Turek (59), 4-5 Julia Kania (61), 4-6 Karolina Wójciak (65)
Trzebinia: Mędela - Flis (65. Monica), Gwizdała, Natanek, Sichowska, Strojek, Bochnia, Piaskowy, Przykorzyńska, Turek, Mleczko
Wieliczka: Rębilas - Kubik, Palonek, U. Kania (77. Rembecka), Korta, Stańda, Fita, Dzięgiel, Kozioł (50. Wójciak), J. Kania, Kamisińska
Spotkanie rozpoczęło się z blisko godzinnym opóźnieniem. Wszystko dlatego, że zespół z Wieliczki nie dotarł na czas do Dulowej (tam ZWM rozgrywa ostatnio swoje mecze w roli gospodarza).
Obie ekipy przystępowały do meczu rozgrywanego z nadzieją na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie. W pierwszej połowie przyjezdne dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale trzebinianki, a konkretnie kapitan Ewelina Turek, za każdym razem odpowiadały.
Niedługo po zmianie stron było jednak 3-2 dla ZWM Wodna. Małgorzata Mleczko uprzedziła bramkarkę Górnika i wpakowała piłkę do siatki. Radość trzebinianek nie trwała jednak długo. Rywalki najpierw doprowadziły do remisu, a niespełna minutę później ponownie objęły prowadzenie.
Gdy w 59. minucie Ewelina Turek skompletowała hat tricka, wykorzystując na raty rzut karny, wydawało się, że gospodynie mogą się pokusić o pierwszy triumf w rozgrywkach. Szczególnie, że grały w tym momencie z przewagą jednej zawodniczki. Czerwoną kartkę za faul ratunkowy otrzymała bowiem Renata Dzięgiel.
Nic z tego. Pomimo osłabienia, to futbolistki z Wieliczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki trafieniom Julii Kani i zmienniczki Karoliny Wójciak wygrały ostatecznie 6-4.