Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej - przelom.pl

Sport

Zamknij

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

Michał Koryczan 08:37, 19.06.2015
Skomentuj Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej Piłkarze Świtu Krzeszowice (niebieskie stroje) podczss meczu z Cracovią II Kraków

Piłkarskie ostatki w czwartej lidze i klasie okręgowej, finał kobiecej ligi orlika w Trzebini, futbolowy turniej Lokomotywa Cup w Balinie oraz szereg imprez w ramach Dni Libiąża. To sportowe propozycje na najbliższe dni.

PIŁKA NOŻNA

IV liga - zachodnia Małopolska

Górnik Libiąż - Orzeł Piaski Wielkie (sobota, 20 czerwca, godz. 17)
Świt Krzeszowice - Nowa Proszowianka (sobota, 20 czerwca, godz. 17)

Do ostatniego w tym sezonie meczu w znacznie lepszych humorach przystąpią libiążanie, którzy w poprzedniej serii spotkań zapewnili sobie utrzymanie w czwartej lidze. To duży sukces ekipy prowadzonej na wiosnę przez Grzegorza Kmiecika. Na półmetku rozgrywek Górnik miał bowiem na koncie zaledwie osiem punktów. W rundzie rewanżowej zgarnął ich już 27, a jeśli pokona Orła dobije do 30.
Zdecydowanie gorsze nastroje panują w Krzeszowicach. Po trzech sezonach gry na czwartoligowym froncie Świt spada do okręgówki.
W klubie mają już tylko nadzieję, że może któraś z drużyn wycofa się z rozgrywek. Wówczas podopieczni Piotra Chlipały mogliby się jeszcze utrzymać.
Dlatego też krzeszowiczanie powinni zrobić wszystko by pokonać Proszowiankę. Tylko zwycięstwo daje im jeszcze jakiekolwiek szanse na zajęcie trzynastego miejsca w tabeli, najwyższego na jakim mogą się uplasować. Poza triumfem Świtu musi zostać spełniony jeszcze jeden warunek. Niwa Nowa Wieś nie może wygrać u siebie z Wiślanką Grabie.

Klasa okręgowa - Chrzanów

Orzeł Balin - Babia Góra Sucha Beskidzka (sobota, 20 czerwca, godz. 17)
Zagórzanka Zagórze - Sosnowianka Stanisław Dolny (sobota, 20 czerwca, godz. 17)
Nadwiślanin Gromiec - Tempo Białka (sobota, 20 czerwca, godz. 17)
MKS Alwernia - Sokół Przytkowice (sobota, 20 czerwca, godz. 17)
O trzynaste miejsce w tabeli, które w przypadku wycofania z rozgrywek któregoś z zespołów może jeszcze dać utrzymanie (na ten moment ligę opuszczają Balin, Sucha Beskidzka, Alwernia i Brzeszcze), walczą jeszcze trzy drużyny: Orzeł Balin, Babia Góra Sucha Beskidzka i MKS Alwernia.
Aktualnie w najkorzystniejszej sytuacj są balinianie, majacy punkt przewagi nad Babią Górą i dwa "oczka" nad alwernianami. Jeśli Orzeł wygra z Suchą Beskidzką, zakończy sezon na trzynastej pozycji. Wygrana gości sprawi, że to oni uplasująsię na wspomnianej lokacie.
Co jeśli spotkanie w Balinie zakończy się remisem? Wwówczas wszystko będzie zależeć od wyniku konfrontacji Alwerni z Sokołem Przytkowice. Jeśli MKS zremisuje lub przegra, na trzynastym miejscu utrzyma się Orzeł. W przypadkuzwycięstwa Alwerni, to ona wskoczy na tę pozycję. Zrówna się bowiem liczbą punktów z balinianami, ale ma z nimi lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

I liga juniorów starszych - Chrzanów

MKS Fablok Chrzanów - Brzezina Osiek (sobota, 20 czerwca, godz. 11)
MKS Trzebinia-Siersza - Lachy Lachowice (sobota, 20 czerwca, godz. 11)
UKS Korona Trzebinia-Wodna - Górnik Libiąż (sobota, 20 czerwca, godz. 11)
UKS KS Chełmek - Astra Spytkowice (sobota, 20 czerwca, godz. 11)

Finał kobiecej ligi orlika (sobota, 20 czerwca, godz. 9-18, orlik przy SP nr 4 w Trzebini)

Turniej Żaków Lokomotywa Cup (sobota, 20 czerwca, godz.. 8.30-15.30, stadion w Balinie)

Piknik piłkarski z okazji pięciolecia Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż (niedziela, 21 czerwca, godz. 9, stadion w Libiążu)

Turniej żaków o Puchar Burmistrza Libiąża (niedziela, 21 czerwca, godz. 14, stadion w Libiążu)


TENIS ZIEMNY

Turniej o Puchar Burmistrza Libiąża (sobota, 20 czerwca, godz. 9, korty tenisowe MORS)


SIATKÓWKA PLAŻOWA

Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów (sobota, 20 czerwca, godz. 9, boisko do siatkówki plażowej MORS)

 

(Michał Koryczan)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%