Babice górą - przelom.pl

Sport

Zamknij

Babice górą

red 08:58, 24.09.2009
Skomentuj Babice górą Pomocnik Arki Bartosz Paprot (zielona koszulka) w pojedynku z Łukaszem Skoczylasem z KP Chrzanów

Po emocjonującym spotkaniu piłkarze Arki Babice pokonali w środę na własnym boisku, w III rundzie Pucharu Polski, graczy KP Chrzanów 2-1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił tuż przed końcem meczu zmiennik Andrzej Mazgaj.

Po emocjonującym spotkaniu piłkarze Arki Babice pokonali w środę na własnym boisku, w III rundzie Pucharu Polski, graczy KP Chrzanów 2-1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił tuż przed końcem meczu zmiennik Andrzej Mazgaj.

Zawodnicy A-klasowej Arki nie zamierzali odpuszczać szóstoligowemu rywalowi i od początku ruszyli do ataku. Ich poczynania nie stanowiły jednak zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Marcina Pieroga. W 24. minucie bramkę mogli zdobyć goście. Wojciech Domurat wpadł w szesnastkę babiczan, ale uderzył piłkę ponad poprzeczką. Chwilę później z kontrą wyszli gospodarze. Mateusz Dziadkiewicz przedarł się prawą stroną, ale jego strzał pewnie wybronił Pierog. W 30. minucie błąd chrzanowskiej defensywy powinien wykorzystać Tomasz Środa, ale trafił wprost w bramkarza. Dwie minuty później do prostopadłej piłki wyszedł Grzegorz Wierzbic, jednak Pierog wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z napastnikiem Arki.

Poczynania A-klasowców podrażniły nieco graczy KP Chrzanów. W 37. minucie strzał z woleja W. Domurata obronił Krzysztof Proksa, a chwilę później w świetnej sytuacji Paweł Łukasik nie potrafił skierować futbolówki do siatki.

W 42. minucie do bramki trafił Wojciech Kwiatkowski. Arbiter gola nie uznał, bo oprócz strzelca nikt nie dotknął piłki podczas pośredniego rzutu wolnego.

Podopieczni Stanisława Bąka nie załamywali rąk i na minutę przed przerwą wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Wierzbic i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Pierogowi.

W 53. minucie powinno być 2-0 dla Arki. Andrzej Batory świetnie podał do Mianowskiego, ale ten w pojedynku jeden na jeden z golkiperem gości nie trafił w światło bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się dwie minuty później. W niegroźnej sytuacji Kwiatkowski najpierw stracił futbolówkę, a następnie sfaulował rywala w szesnastce. Jedenastkę pewnie wykorzystał P. Łukasik.

W kolejnych minutach chrzanowianie próbowali swoich sił w strzałach z dystansu. Najpierw P. Łukasik minimalnie chybił, a potem Tomasz Witkowski trafił w słupek. W 77. minucie po rzucie rożnym do piłki dopadł Wiśniewski, ale uderzył wprost w Proksę. W odpowiedzi na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Wierzbic, ale Pierog popisał się kapitalną interwencją.

Gdy wszyscy czekali już na serię rzutów karnych Wierzbic dośrodkował na głowę zmiennika Andrzeja Mazgaja, a ten wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Jak się okazało był to gol zwycięski. Rywalom zabrakło już czasu na wyrównanie. Tym samym to Babice zagrają w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.
Michał Koryczan

ZOBACZ TAKŻE

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%