Oldboje nie utrzymały przewagi

14:25, 05.07.2010 red
Skomentuj

W drugiej kolejce Babickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej najwięcej emocji było w pojedynkach Oldbojów z Black Power oraz Solidexu i Dan Cake. Trzy punkty pewnie zainkasowały Babice, a także Megalo.

Pierwsze dziesięć minut meczu Antalyi z Megalo było wyrównane. W 10. min do siatki po ręce Taborskiego trafił jednak Kulawik, a po chwili Łukasz Wierzba wyprzedził obrońców i po kontrze podwyższył na 2-0. W kolejnych minutach worek z bramkami się rozwiązał i Megalo śrubowało wynik. W drugiej połowie było im o tyle łatwiej, że po czerwonej kartce Łabanowskiego, Antalya grała w osłabieniu i Megalo wygrało ostatecznie aż 12-0 potwierdzając ambicje do wygrania ligi.

Oldboje PPN, którzy do meczu z Black Power przystąpili w szerokim składzie, objęli prowadzenie już w 1. minucie po trafieniu Smolenia. W 7. min do remisu doprowadził Samuś, ale jeszcze przed przerwą dwa gole dołożył Smoleń, a czwarte trafienie dla Oldbojów zaliczył Sikorski i było 4-1. W drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy Black Power, którzy w 32. min za sprawą trafienia Samusia doprowadzili do remisu, a po chwili zwycięstwo dał Szczepaniak finalizując kontrę strzałem przy bliższym słupku.

Derbowy mecz z Babicami od dobrej sytuacji rozpoczął Wygiełzów, ale Butlak trafił w słupek. W odpowiedzi skuteczny był Bruchański, a na 2-0 dla Babic podwyższył Budek. Po przerwie kontaktową bramkę mógł zdobyć Batory, ale z wolnego huknął w poprzeczkę. Babice nie zwalniały tempa i okazały się zdecydowanie lepsze wygrywając 7-1. Jedynego gola dla pokonanych w 32. min zdobył Tomasz Ryba.

Emocji nie brakowało w ostatnim pojedynku dnia. Solidex prowadził z Dan Cake od 7. minuty kiedy Surowca pokonał Babiarz. Tuż przed przerwą padło wyrównanie. Akcję Rogaczewskiego lewą stroną boiska skutecznie wykończył Mikołajczyk. W 24. min ponownie prowadził Solidex, a pięknym strzałem w okienko popisał się Kubera. Losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie. W 31. min Paprot zagrał "na ścianę" do Rogaczewskiego i było po dwa, a po chwili po zgraniu piłki klatką piersiową przez Mikołajczyka uderzył Nędza i Dan Cake prowadził 3-2. W 37. min był już jednak ponownie remis. Babiarz trafił w poprzeczkę, a w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Kaczara. Po chwili po dograniu Babiarza nogę dołożył Kubera i Solidex wygrał 4-3.