Jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy zimą wzmocnili lokalne zespoły jest dwudziestoletni Jakub Snadny. Z graczem Janiny Libiąż mającym za sobą występy w ekstraklasie rozmawia Adam Banach.
Jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy zimą wzmocnili lokalne zespoły jest dwudziestoletni Jakub Snadny. Z graczem Janiny Libiąż mającym za sobą występy w ekstraklasie rozmawia Adam Banach.
Adam Banach: - W sparingach jako zawodnik testowany strzelałeś sporo bramek. Nikt w Janinie sobie chyba nie wyobraża, że w Libiążu mogłoby zabraknąć Jakuba Snadnego?
Jakub Snadny: - Po sparingach mogę powiedzieć, że odnajduję się w zespole. Jeśli chodzi o bramki, to pracuje na nie cała drużyna. Długo byłem jako testowany, bo przeciągały się formalności. Wszystko przez to, że jestem zawodnikiem Cracovii, ale ostatnie pół roku spędziłem w Zagłębiu Sosnowiec. W końcu jednak wszystko jest dopięte.
- Jak czujesz się w nowym otoczeniu? Oczekiwania wobec ciebie są z pewnością spore.
- W drużynie panuje dobra atmosfera. Z czasów pobytu w Krakowie znam Artura Szlęzaka, Łukasza Sosnowskiego oraz Sergego Nahle tak, że nie było problemu z aklimatyzacją. Uważam, że Janina to solidna drużyna. Nie ma co jednak mówić o awansie, do rozegrania pozostała cała runda. Trzeba walczyć w każdym meczu o trzy punkty i mam nadzieję, że w tym pomogę.
- Wiele osób jest pod wrażeniem frekwencji na stadionie w Libiążu. Na mecze zawsze przychodzi kilkuset kibiców. Ty jednak miałeś już okazję grać przy większej ich ilości.
- To bardzo dobrze, w końcu gra się dla kibiców! Często okazują się oni przysłowiowym dwunastym zawodnikiem. Faktycznie gra przy kilkutysięcznej publiczności nie jest mi obca. W pamięci mam szczególnie swój debiut w ekstraklasie, kiedy przy ul. Kałuży graliśmy z ŁKS-em Łódź. Nie wiedziałem, że na murawie doping niesie się tak głośno. To było fajne przeżycie.
- Po transferze z Unii Oświęcim szybko rozwinąłeś się na tyle aby dołączyć do pierwszego zespołu Cracovii i siedmiokrotnie zagrać w ekstraklasie. Później twoja przygoda z piłką nie potoczyła się już tak dobrze. Znowu była ME, a ostatnio Zagłębie Sosnowiec. Dlaczego teraz obrałeś kurs na Libiąż?
- No tak. Zaliczyłem kilka epizodów w Cracovii, ale tak to już jest, że może nie do końca wykorzystałem swoją szansę. Nie ma jednak co żyć przeszłością. Jeśli chodzi o Janinę, to trener Skrzypek kontaktował się ze mną już przed sezonem. Byłem już jednak dogadany z Zagłębiem. Zimą pojawiłem się na treningach w Libiążu, a trener uznał, że przydam się w drużynie więc jestem w Janinie.
- Myślisz, że jeśli uda się wywalczyć awans to możesz zostać w Libiążu na dłużej?
- Na razie jestem w Janinie na zasadzie wypożyczenia, ale kto wie. Może zostanę tutaj na dłuższy okres czasu.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
WYJAZD DO JĘDRZEJOWA ! 20 Marca, godz.14.!
Naprzód Jędrzejów
VS
Górnik Libiąż
Zbiórka o godz. 10.30
pod Kebabem!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz