To koniec składowiska odpadów w Balinie - przelom.pl

Biznes, edukacja

Zamknij

To koniec składowiska odpadów w Balinie

Łukasz Dulowski Łukasz Dulowski 19:00, 01.04.2025 Aktualizacja: 22:44, 26.10.2025
14 To koniec składowiska odpadów w Balinie Składowisko odpadów w Balinie. FOT. MATEUSZ RĘKAWEK

Prawdopodobnie po 2031 roku, a może nawet wcześniej, śmieci nie będą już trafiać do instalacji w Balinie.

Do tego czasu, czyli jeszcze przez 6 lat, obowiązuje dzierżawa gminnego terenu, na którym znajduje się Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Na poniedziałkowym zebraniu wiejskim w Pogorzycach burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, powiedział, że nie widzi ani chęci, ani woli, żeby przedłużać umowę dzierżawy.

- To jest raczej koniec składowiska. Myślę, że firma też ma tego świadomość – stwierdził burmistrz.

::news{"type":"see-also","item":"57539"}

Krótko relacjonował ostatnie spotkanie z władzami ZGOK, w którym uczestniczyli również radni.

- Po tej dyskusji ZGOK wycofał się z pomysłu podnoszenia rzędnych składowiska odpadów, czyli nadsypania go na przykład o metr wyżej. To oznacza, że będę zamykał postępowanie środowiskowe w tej sprawie. To bardzo ważna informacja, bo składowisko odpadów to tak zwana niezorganizowana emisja do atmosfery. Te wszystkie „dezodoranty” wokół, mające zagłuszyć przykre zapachy, nie dawały rady – podsumował Robert Maciaszek.

Zaznaczył, że koniec składowiska w Balinie może nastąpić nawet przed 2031 rokiem, jeżeli zostanie ono wcześniej wypełnione. Po prostu nie będzie już miejsca na nowe śmieci. A jest taka możliwość przy rosnącej ilości odpadów i w sytuacji, kiedy spółka wycofała wniosek o podniesienie rzędnych.

- Trzeba pomyśleć, co zrobić z odpadami po 2031 roku. Jeśli będziemy je wozić do innego województwa, to słono zapłacimy – przypomniał.

Ostatnio definitywnie upadł pomysł budowy spalarni RDF-ów na terenie ciepłowni Veolii Południe przy Pogorskiej w Chrzanowie, bo zakazuje tego uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

loleklolek

1 1

Rejestracje o niczym nie świadczą bo może być leasing, wynajem, podwykonawca, zostawiona po poprzednim właścicielu pojazdu itp.

22:40, 01.04.2025

ChrzanowianinChrzanowianin

1 1

Instalacja wytwarza setki ton surowców po które przyjeżdżają samochody z połowy Polski ! Panie Krzysio o tym nie pomyślałeś.

07:07, 02.04.2025

obserwującyobserwujący

1 1

Dobrze, że po powiecie nie jeżdżą już samochody AVR na włoskich numerach, bo Krzysio zasugerowałby, że przyjeżdżają tutaj śmierci z Neapolu :)

07:49, 02.04.2025

Pozostałe komentarze

Agata Agata

3 3

Proponuję otworzyć wysypisko w Jaworznie, Trzebini albo w Libiążu. Najlepiej w Trzebini to Pan burmistrz zrobi swoim za symboliczną złotówkę :)

20:06, 01.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Android Android

3 1

Koniec składowiska i koniec dywidendy, oj, co ja to Prezes Związku?

20:44, 01.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

pragmatyczny mieszkapragmatyczny mieszka

2 1

dywidenda trafia chyba do związku, więc stracą na tym mieszkańcy - zapłacą więcej za śmieci ...

21:16, 01.04.2025

BalinBalin

2 0

Wlomcu tego smrodu nie będzie najlepiej to zamknąć tym roku

08:19, 02.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KeraKera

2 0

Zero zmartwienia. Z dziada pradziada sypaliśmy do lasów a lasów ci u nas dostatek. Nieprawdaż ? Prawdą jest, że powstał problem. Czy macie Koleżanki i Koledzy z Internetu jakieś pomysły, jak to rozwiązać? Bo oni chyba nic nie mają, żadnej koncepcji przygotowanej. Więc im trzeba podpowiedzieć.

08:22, 02.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

stary zgredstary zgred

1 0

Spalarnia w Chrzanowie przy Pogorskiej; stanowcze nie! Spalarnia w Trzebini, w elektrowni; stanowcze nie! Wysypisko i sortownia w Balinie; stanowcze nie! Na szczęście pozostało jeszcze sporo tradycyjnych, starych, kochanych, niezawodnych, prostych w obsłudze "kopciuchów". Dbajmy o nie, nie dopuśćmy do ich likwidacji, brońmy ich przed zwolennikami "zielonej energii". Może dopłaty dla posiadaczy tych urządzeń? No i. jak już ktoś wyżej napisał, nasz skarb narodowy, dobro publiczne czyli lasy państwowe. Przyjmą wszystko. Właśnie wróciliśmy z moim psem; kochane lasy otwarte są 24 godziny na dobę i przyjmują niestrudzenie; wczoraj wieczorem w miejscu do którego doszliśmy, były same plastiki domowego użytku, rano doszły dywaniki samochodowe i inne gadżety z wnętrza i ze sprzątania samochodu. W końcu wiosna idzie. kochany ten las; wszystko przyjmie i nic nie narzeka.

08:57, 02.04.2025

Mieszkaniec BalinaMieszkaniec Balina

1 0

Brawo Panie Burmistrzu. Jeśli uda się jakoś jeszcze zlikwidować lub zneutralizować wpływ tych odpadów, które pozostaną po wysypisku, lub całkowicie je usunąć, to będzie duża ulga dla mieszkańców Chrzanowa i Balina.

08:35, 02.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 0

Brawo, dobra decyzja

11:04, 02.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zgryźliwy TetrykZgryźliwy Tetryk

0 0

Mieszkańcy nie chcieliście spalarnii więc będziecie cierpieć za te parę lat . No ale przynajmniej nie będzie wam śmierdzieć. Ceny pójdą w górę zły będzie nie kto inny jak burmistrz . Haha

08:35, 03.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%