16 działek na obszarze strefy ekonomicznej w Babicach sprzedała jak dotąd gmina. Pierwsi przedsiębiorcy rozpoczną tam działalność prawdopodobnie w przyszłym roku.
Krajobraz dawnych terenów rolniczych znajdujących się na pograniczu Babic i Olszyn zmienił się diametralnie. Została tu wybudowana obwodnica, która miała nie tylko "wyciągnąć" ruch tranzytowy z centrum wsi, ale również przyczynić się do rozwoju biznesu.Na znajdujących się w sąsiedztwie nowej szosy blisko 60 hektarów gruntów, należących niegdyś do spółki pastwiskowej, gdzie dawno były pola i łąki, powstała strefa ekonomiczna.
Od 2020 roku gmina sprzedała na obszarze strefy 16 działek o łącznej powierzchni blisko 13 hektarów, za ponad 16 milionów złotych.
Część firm już zaczęła budowę swoich obiektów. Kolejne jak mają rozpocząć ją w przyszłym roku.
Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku pierwsze dwie firmy rozpoczną działalność na terenie strefy ekonomicznej.
Więcej na temat strefy ekonomicznej w Babicach przeczytacie w najnowszym numerze "Przełomu" dostępnym w wersji papierowej oraz elektronicznej. Zapraszamy na platformę e-prasa i e-Kiosk.pl.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Piłkarskie emocje w weekend. Kto z kim zagra?
Panie redaktorze, już kolejny artykuł, gdzie pomijana jest liga kobieca. Chciałem zauważyć, że dziewczyny z Pogorzanki na prawdę pokazują fajną grę. Przykre jest to, że lokalna gazeta w żaden sposób ich nie wspiera, choćby przez opublikowanie kiedy i gdzie zagrają. Polecam gorąco wybrać się na mecz naszych dziewczyn.
Kibicpogo
10:16, 2025-05-16
W niedzielę wybory prezydenckie. Na kogo zagłosujecie?
Ja zagłosuję na świątynię tępej propagandy lokalnej mafii PO , Przelom i arcykapłanów tego szmatławca tzw dziennikarzy od Molendowej.
Tak dla Polski
08:37, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
Codziennie na dworcu ZKKM w godz. 9:00 do 12: 00 stoi ok. 10 autobusów a prezes ZKKM podobno chce mieć nowy dworzec, aby mogła tam stać ich więcej! To jest parking a nie dworzec! Nie wiem, co robią kierowcy w czasie tego parkowania. Kto za to płaci?
Ola
08:12, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
W tym artykule wymienione są wszystkie osoby zarządzające ZKKM (członkowie Zarządu ZKKM) i osoby mające głos decyzyjny dla ZKKM (członkowie Zgromadzenia ZKKM). Co to za ludzie, jakie mają zadania, kto im płaci za tę pracę, jak ją realizują? przed kim się rozliczają?
Tomasz W.
08:01, 2025-05-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz