Nowa dyrektorka SP nr 5 Adriana Waśnik na początek pracy obrała sobie jasny cel - najpierw zajmie się estetyką szkoły. Zamierza stworzyć przyjemne i estetyczne miejsce dla 207 uczniów.
Zaczęła od swojego gabinetu, który odmalowała i odświeżyła za własnym zakresie. Jak mówi, być może będzie to bodziec do działań całej społeczności szkolnej, w tym rodziców, którzy wyremontowali właśnie jedną z klas. Inni także się do tego przymierzają. Jest pozytywnie zaskoczona wsparciem rodziców oraz rady osiedla Siersza.Nowa dyrektorka planuje na remonty przeznaczyć pieniądze z budżetu szkoły, a także szukać wsparcia w organie prowadzącym. Zamierza też pozyskać fundusze z projektu "Posiłek w szkole i w domu".
- W szkole jest zaplecze lokalowe spełniające wszystkie wymagania, by stworzyć w pełni funkcjonującą stołówkę. Na razie jest catering - zaznacza.
Adriana Waśnik chce również zadbać o wygląd otoczenia szkoły. Myśli o stworzeniu ścieżki dydaktycznej, zasadzeniu roślin i ich pielęgnacji, a także postawieniu nowego ogrodzenia.
W przyszłym roku dyrektorka zamierza rozpocząć procedurę nadania szkole imienia. Placówka ma już dwa sztandary: im. Stefana Żeromskiego oraz - gdy mieściło się tutaj Publiczne Gimnazjum nr 2 - im. Trzech Wieszczów.
- Będzie także trzeci sztandar z nowym imieniem, ale w ten wybór musimy najpierw zaangażować lokalną społeczność. Chciałabym wyeksponować w szkole wszystkie trzy sztandary i pokazać historię tej placówki - zapowiada. - Nie jest to dla mnie jednak priorytetem w tym roku szkolnym - dodaje.
Nowa dyrektorka podkreśla, że najważniejsi są dla niej teraz uczniowie. Pragnie poznać każdego z nich - ich problemy i talenty zamiłowania i zainteresowania, a także wspierać rozwój osobisty. Szczególnie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z problemami zdrowotnymi. W przeszłości tworzyła klasy integracyjne, uczyła języka polskiego oraz prowadziła zajęcia rewalidacyjne. Zamierza też zapoznać się dokładnie z kadrą pedagogiczną, ponieważ w tej placówce dotąd nie uczyła.
Adriana Waśnik jest trzebinianką, od 32 lat związana z oświatą. Pracę zaczynała w Szkole Podstawowej w Młoszowej. Po reformie podjęła pracę w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Trzebini. W tych dwóch placówkach przepracowała 23 lata. Następnie przez osiem lat pełniła funkcję wizytatora w Wydziale Nadzoru Edukacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Teraz rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz