Dziś znany jest jako Małopolski Szpital Rehabilitacyjny, ale od zawsze nazywany był krzeszowicką balneologią. Personel oraz goście świętowali w piątek jubileusz działalności placówki.
W piątkowe przedpołudnie w balneologii zgromadziło się mnóstwo gości. Grająca na zewnątrz orkiestra dęta Kopalni „Ziemowit” wzbudziła duże zainteresowanie przechodniów, którzy nagrywali jej występy przed budynkiem.
::photoreport{"type":"see-button","item":"6625"}
Na uroczystość przybyli nie tylko lokalni samorządowcy, ale także poseł Andrzej Adamczyk, przedstawicielki posłanki Doroty Marek, byli dyrektorzy placówki: Katarzyna Siata i Andrzej Osiniak, a także zaprzyjaźnieni dyrektorzy innych ośrodków medycznych.
- Dwa i pół wieku temu Polska miała jeszcze króla, Tadeusz Kościuszko walczył o wolność Ameryki i Polski, a Henryk Dąbrowski i jego żołnierze leczyli tutaj swoje rany wracając z bitew napoleońskich. Kiedy człowiek to sobie uświadomi, to naprawdę czuje skalę tego jubileuszu. Przez te wszystkie lata musiało być coś wyjątkowego w tym miejscu, skoro ten szpital przetrwał, rozwinął się i wciąż jest potrzebny – mówił dyrektor Aleksander Wierzba.
- Dziękuję przede wszystkim zespołowi pracowników, bo to oni tworzą ten szpital. Kiedy pytałem przebywających tu pacjentów spod Wadowic, jak tutaj jest, to powiedzieli wprost: lekarze wykonują pracę bardzo dobrze, rehabilitacja i opieka medyczna są na wysokim poziomie i, co jest też bardzo istotne, jedzenie jest dobre – z humorem mówił marszałek Łukasz Smółka.
- Krzeszowice zawsze słynęły z wód leczniczych. Czasem nazywano je cudowną wodą. Z tym zawsze w parze szła znakomita jakość leczenia i wysoki profesjonalizm kadry medycznej. To przyciągnęło m.in. króla Stanisława Augusta, księcia Józefa Poniatowskiego i wielu innych znanych ludzi. Chciałem podziękować za te pokolenia dobrej pracy i za to, że dziś możemy być z tego dumni – nawiązywał do historii poseł Andrzej Adamczyk.
Podczas uroczystości wystąpili młodzi artyści - uczniowie szkoły muzycznej w Krzeszowicach. Wręczono też podziękowania dla zasłużonych pracowników ośrodka.
Wydarzenie było tez okazją do przekazania przez marszałka Łukasza Smółkę symbolicznego czeku w wysokości 8,6 mln zł na dofinansowanie przebudowy zabytkowego budynku Zofia. Pełny koszt prac wyniesie ponad 14 mln zł.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=5Lh8Jl9oydc"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6625"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
1 0
Ludzie bądźcie poważni! Byłem nie raz jako leżący jako dojeżdżający ale w tym roku to już jest żenada, czas oczekiwania to nie miesiące a lata, wreszcie jak się dostaniesz to mało zabiegów bo kasy nie ma na pacjentów, podstawa ćwiczenia, luksus jak dostaniesz basen albo jakieś zabiegi więc jedyne co jest prawdą to dobre jedzenie ale to też już nie długo bo kończą się dopłaty
0 0
...ale ściema dla naiwnych poliniaków ! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz