Trwa rewitalizacja parku przy Małopolskim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Krzeszowicach. Zacznie służyć pacjentom jeszcze w tym roku.
::photoreport{"type":"see-button","item":"6359"}
Odkąd ośrodek został rozbudowany, do zrewitalizowania został tylko park i jego otoczenie, m.in. patio. Wiosną tego roku dyrekcja podpisała umowę z wykonawcą.
Inwestycja zakłada kompleksowe przekształcenie przestrzeni parku w pełni dostępne i funkcjonalne środowisko terapeutyczne. Już widać jak będą wyglądać nowe alejki, instalowane tam będą również urządzenia rehabilitacyjne. Powstaną strefy integracyjne i terapeutyczne, a także do hortiterapii (ogrodoterapii) w przestrzeni patio.
Wszystko to ma wspierać rozwój motoryczny, samodzielność, integrację sensoryczną oraz poprawę kondycji psychicznej pacjentów.
- To kolejny ważny krok w stronę holistycznego podejścia do leczenia oraz realna poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami – zarówno w naszym szpitalu, jak i w skali całego regionu – podkreśla dyrekcja.
Jak zapowiada Aleksander Wierzba dyrektor Małopolskiego Szpitala Rehabilitacyjnego, zakończenie prac nastąpi prawdopodobnie w październiku, a oficjalne otwarcie w listopadzie.
Wykonawcą jest Deep Green z Konar. Koszt prac to 1,2 mln zł.
Inwestycja jest dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=NWZMxnENb5Q"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6359"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
z burmistrzem Chrzanowa
,
23:35, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
2 0
Napiszcie że idąc tam zgadzacie się nie opuszczać placówki od 3 do 6 tygodni, wyobraźcie sobie że za bramę wam wyjść nie wolno przez 2 miesiące, park w remoncie, idzie zwariować, nie polecam
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz