Magdalena Chlebowska z Centrum Usług Społecznych w Alwerni mówi, że inicjatywa narodziła się kilka lat temu. Na początku pracownicy przekazywali ubrania na potrzeby pojedynczych mieszkańców.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=sgTfow9dVDc"}
- Gdy zobaczyliśmy, że ten pomysł spodobał się, coraz częściej kontaktowały się z nami prywatne osoby. Pytały, czy mogą przynieść odzież w dobrym stanie. I tak nasza akcja zatoczyła szersze kręgi – opowiada pani Magdalena.
Ubrania zostały zgromadzone w jednym pomieszczeniu i podzielone na kategorie. Są rzeczy dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci. Wśród nich obuwie i zabawki.
- Mamy odzież używaną, ale też zupełnie nową, jeszcze z metkami. Będziemy chcieli raz na kwartał organizować takie wydarzenie dla osób potrzebujących. Ponadto można się wymienić ubraniami. Po prostu jest to bezpłatny second hand dla mieszkańców gminy Alwernia – tłumaczy Magdalena Chlebowska.
Co myślicie o tym pomyśle? Czy warto go wdrożyć również w innych gminach powiatu chrzanowskiego?

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
1 2
Bardzo dobry lokalny pomysł, który realnie wspiera potrzebujących. Brawo!
2 0
Po co komu to potrzebne! Jeżeli mamy wspierać potrzebujących, to nie starymi łachami, które niektórzy oceniają jako zdatne do noszenia. Stare łachy wrzucamy do kontenera, a nie przez kolejne ręce przekazujemy potrzebującym, i co, może jeszcze będziemy oczekiwali wdzięczności. Pomoc powinna pomagać w samorozwoju, budowie zaradności i samooceny, a nie upokarzać. Pomagam, więc wiem, potrafię potrzebującego zabrać na zakupy i dyskretnie zapłacić za jego sprawunki, a i tak mam skrupuły.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz