Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Cenne pamiątki w nowej sali Domu Pamięci Baty w Chełmku

26.06.2008 13:50 | 1 komentarz | 3 933 odsłony | Piotr Tarczyński

W środę po raz pierwszy można było zobaczyć eksponaty w nowej sali wystawowej Domu Pamięci Baty. Uczestniczący w otwarciu dostali nowy folder poświęcony historii Chełmka.

1
Cenne pamiątki w nowej sali Domu Pamięci Baty w Chełmku
Otwarcie nowej sali wystawowej w Domu Pamięci Baty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

 

- Nasze działania związane z powiększaniem zbiorów prowadzimy dwutorowo. Z jednej strony gromadzimy materialne pamiątki związane z życiem mieszkańców Chełmka i okolic, z drugiej - digitalizujemy zdjęcia i cenne dokumenty. W tej chwili mamy zbiór ponad tysiąca fotografii - mówił podczas otwarcia nowej sali Waldemar Rudyk, dyrektor chełmeckiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Podczas otwarcia kilkadziesięciu miłośników historii otrzymało najnowsze wydawnictwo MOKSiR - minifolder z płytą zawierającą zdjęcia i materiały związane z historią Chełmka.

W nowej sali są m.in.: mundur członka orkiestry Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego w Chełmku, łuska pocisku z niemieckiego działa 88 mm, polska skrzynka na amunicję z 1939 roku, książeczki do nabożeństw z adnotacjami właścicieli, czy okolicznościowe wydawnictwa.

Ekspozycję w DPB przy ulicy Staicha można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8-19, w soboty i niedziele po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty - tel. 33 846-12-96, mail: moksir@op.pl
(ski)

W Domu Pamięci Tomasza Baty w Chełmku

Wręczenie aktu nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Chełmek Thomasowi J. Bacie - Chełmek 18.10.2007 r.