MKS Trzebinia awansował do IV ligi. Były race, szampan i głośne śpiewy (WIDEO, ZDJĘCIA)

21.06.2023 22:25 | 4 komentarze | 4 787 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze trzebińskiego MKS pokonali na swoim stadionie Orlęta Rudawa i zapewnili sobie awans do IV ligi.

4

V liga małopolska - grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Orlęta Rudawa 5-3 (3-0)

1-0 Hamed Arfa (22), 2-0 Łukasz Skrzypek (28-karny), 3-0 Michał Kowalik (45), 3-1 Maciej Partyła (56), 4-1 Łukasz Skrzypek (59), 4-2 Rostyslav Shkitun (65), 5-2 Michał Kowalik (77), 5-3 Dawid Potoniec (85)

MKS: Wróbel (83. Gielarowski) - Sz. Kurek, Olek, Radwański (62. Zybiński), Sochacki (62. Kusiak), Koźlik, Kikla (76. Grzyb), Ł. Skrzypek, Gałka, Arfa (76. J. Pająk), Kowalik

Trzebinianie wiedzieli, że zwycięstwo w meczu ostatniej kolejki sezonu zapewni im awans do IV ligi. Być może właśnie ciężar gatunkowy tego spotkania sprawił, że pierwsze minuty były w ich wykonaniu bardzo spokojne.

Wreszcie w 22. minucie Michał Kowalik przedarł się lewym skrzydłem, wyłożył piłkę Hamedowi Arfie, a ten strzałem z bliska otworzył wynik meczu.

MKS poszedł za ciosem i w 28. minucie podwyższył prowadzenie. Bramkarz Orląt sfaulował w polu karnym Łukasza Sochackiego i arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Łukasz Skrzypek.

Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli trzeciego gola. Szymon Kurek dośrodkował z prawej strony boiska, a Michał Kowalik uderzeniem głową pokonał Bartosza Kwiatkowskiego.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron Hamed Arfa miał znakomitą okazję na podwyższenie wyniku, ale spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Sytuacja ta zemściła się w 56. minucie. Maciej Partyła ograł w polu karnym dwójkę defensorów MKS i strzałem po ziemi pokonał Tomasza Wróbla.

Odpowiedź trzebinian była błyskawiczna. Łukasz Skrzypek znakomicie się odnalazł w polu karnym gości i zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Przyjezdni, walczący o utrzymanie w rozgrywkach, nie zamierzali składać broni i w 65. minucie po uderzeniu Rostyslava Shkituna przegrywali już tylko 2-4.

Drużyna MKS zachowała zimną krew i w 77. minucie podwyższył prowadzenie po indywidualnej akcji Michała Kowalika.

Wynik meczu ustalił w 85. minucie Dawid Potoniec, który płaskim uderzeniem zaskoczył wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Łukasza Gielarowskiego.

Warto wspomnieć, że środowe spotkanie obejrzało wielu - jak na trzebińskie standardy - kibiców. W dodatku grupa młodych fanów wspierała głośnym dopingiem drużynę „żółto-czarnych", a po końcowym gwizdku wspólnie z zawodnikami świętowała awans do IV ligi.