Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Centrum Trzebini, nadzwyczajnie zmobilizowane, wybrało nową radę osiedla (ZDJĘCIA)

06.06.2023 21:32 | 4 komentarze | 3 417 odsłony | Alicja Molenda
Rekordowa frekwencja na zebraniu osiedlowym przyniosła bardzo wyrównaną walkę kandydatek i kandydata na szefa rady. Wygrała Marzena Jewuła.
4
Centrum Trzebini, nadzwyczajnie zmobilizowane, wybrało nową radę osiedla (ZDJĘCIA)
Mieszkańcy Centrum Trzebini wybierają przewodniczącego rady osiedla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nikt z organizatorów się nie spodziewał, że na wyborcze zebranie osiedlowe przyjdzie ok. 200 osób.  Sala lustrzana w Dworze Zieleniewskich tylu nie pomieściła. Ludzie stali więc na korytarzu i w bocznym pomieszczeniu.

Super frekwencja

Na listach obecności widniało 156 nazwisk mieszkańców. Komisja skrutacyjna wydała 152 karty do głosowania. Przybyło też sporo radnych, urzędnicy, burmistrz i jego zastępca.

Atmosfera przed wyborami władz osiedla była dość gęsta. Burmistrz długo nie zwoływał zebrania, choć dotychczasowa kadencja RO Centrum skończyła się lutym.

Do walki o funkcję szefa osiedlowej rady stanęło troje kandydatów. Pracownica biblioteki miejskiej Monika Kłak-Gorlewicz; dotychczasowa przewodnicząca RO, kierownicza działu windykacji UM w Chrzanowie - Marzena Jewuła i Tadeusz Adamczak, emerytowany nauczyciel, były dyrektor SP 3 w Trzebini, były radny.

Super kandydaci

Monika Kłak-Gorlewicz, przyznała, że nie ma doświadczenia w samorządzie, tylko w szkolnych i przedszkolnych radach rodziców. Nie ma też programu, ale jest chętna do pracy i spróbuje.

Marzena Jewuła - duże i małe osiedlowe sprawy ma w małym palcu. Kierowała rada osiedla w poprzedniej kadencji. Ma też duże doświadczenie w administracji samorządowej, pisaniu projektów rozwojowych. Oznajmiła, że jej programem wyborczym są sprawy mieszkańców.

Tadeusz Adamczak - mówił o kontynuowaniu ważnych dla osiedla tematów i innowacjach, które chciałby wnieść do pracy rady. Mówił też o zangażowaniu w sprawę krematorum i  smrodu z rafinerii, która już, jak stwierdził, nie śmierdzi. Temat ten, mocno rozwijał w swoim przemówieniu burmistrz Okoczuk.

Super wyniki

Rywalizacja kandydatów była bardzo wyrównana. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą rady osiedla została Marzena Jewuła (56 głosów). Monika Kłak- Gorlewicz, jako nowicjuszka na samorządowej scenie, uzyskała również piękny wynik - 53 głosy. Tadeusz Adamczak w rywalizacji z dwoma kobietami w czerni - 43 głosy. Też nieźle.

Do pracy w 14 osobowej radzie osiedla było 17 kandydatów. Weszli do niej ostatecznie:

Sylwester Woch, Mariusz Sierpowski, Marcin Sandecki, Agata Ostrowska, Ewa Mendela, Tomasz Papiernik, Filip Lach, Piotr Opara, Ewa Podczaszy, Danuta Fryc, Janusz Gędoś, Sylwia Oleksowicz, Monika Kłak-Gorlewicz, Bożena Trzeciak.

Podsumowanie

1. Dla mieszakańców Osiedla Centrum duże brawa. Za mobilizację, piękną frekwencję na zebraniu i ciekawe głosowanie. Fajna nauka z niego płynie. Mianowicie taka, że ludzie lubią sobie czasem coś, ot tak, po prostu, zmienić.

2. Szkoda, że to bardzo dobre zebranie w tak mało elegancki sposób opuścili burmistrzowie (niby że po angielsku?). Zaraz po odczytaniu przez komisję skrutacyjną, kto wygrał.  Nie jest tajemnicą, że nie pałają sympatią do zwycięzczyni tych wyborów, która jest osobą bardzo waleczną, ale mieszkańcom mogli chociaż powiedzieć do widzenia.