Ziemia chrzanowska

Historyczny sukces Błyskawicy. Myślachowice mistrzem A-klasy (WIDEO, ZDJĘCIA)

03.06.2023 21:00 | 0 komentarzy | 4 637 odsłony | Michał Koryczan

W przedostatniej kolejce chrzanowskiej A-klasy Błyskawica Myślachowice wygrała na wyjeździe z MKS Alwernia i zapewniła sobie mistrzostwo rozgrywek.

0

MKS Alwernia - Błyskawica Myślachowice 1-3 (0-1)

0-1 Wojciech Chlebda (22), 0-2 Szymon Zając (68), 0-3 Kacper Głowacz (77), 1-3 Artur Knapik (85)

Alwernia: Wachnicki - Wójcik, S. Knapik, T. Siemek, Ziemba, Domagała, P. Jajko, A. Knapik, Pikulski, M. Jajko, Wójtowicz (46. Krzanik)

Myślachowice: M. Kozłowski - Kocyk (60. Lasek), Wicher (75. M. Binek), Cybulski, Błaszczyk, M. Wilk (80. D. Małek), Piotrowski, Łukasik, Sz. Zając, Chlebda (60. Sadowski), K. Głowacz (80. D. Woźniak)

Do zapewnienia sobie mistrzostwa chrzanowskiej A-klasy (bez konieczności oglądania się na to co zrobi Zagórzanka), drużyna z Myślachowic potrzebowała punktu.
Błyskawica nie zamierzała jednak kalkulować, chociaż pierwsza połowa w jej wykonaniu była daleka od mistrzowskiej dyspozycji.
Jedyną bramkę dla Błyskawicy zdobył przed przerwą Wojciech Chlebda. W 22. minucie popisał się skuteczną Dobiecką strzału Szymona Zająca. Wcześniej bliski zdobycia gola był Mateusz Wilk, ale trafił w poprzeczkę.
W 39. minucie miejscowi byli bliscy wyrównania, jednak Piotr Domagała spudłował w sytuacji jeden na jeden z Mikołajem Kozłowskim.
Po zamianie stron Myślachowice nieco bardziej zdominowały gospodarzy. Uderzenia Chlebdy i Piotrowskiego nie znalazły jednak drogi do bramki.
Dopiero w 68. minucie po podaniu od Kacpra Głowacza, Szymon Zając wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Wojciecha Wachnickiego.
W 77. minucie było już 3-0 dla Błyskawicy. Mateusz Wilk wyłożył piłkę Kacprowi Głowaczowi, a ten wpakował ją do siatki.
Rozmiary porażki MKS Alwernia zmniejszył w 85. minucie Artur Knapik, skutecznie egzekwując rzut wolny.
Dzięki zwycięstwu Błyskawica zapewniła sobie pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy.