We wtorek, przed 8 rano, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk pojawił się przy bloku 26 na trzebińskim osiedlu Gaj, gdzie niedawno potężne zapadlisko wciągnęło stalowy silos.
Tusk w otoczeniu ochrony stanął przed mieszkańcami i dziennikarzami. Ludzie przez kilkanaście minut relacjonowali sytuację związaną z zapadliskami. Twierdzili, że Spółka Restrukturyzacji Kopalń nie może sobie poradzić z narastającym problemem.
- Nikt nie ma żadnego pomysłu, co dalej zrobić z Trzebinią. Prosimy o jakąkolwiek pomoc, żeby nas nie pozostawić samych sobie, bo tak się czujemy od ponad pół roku. Człowiek żyje w nieustającym stresie - stwierdziła jedna z mieszkanek.
- Mamy wytypowanych 500 zagrożonych punktów, z czego 38 jest w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc zamieszkania - mówił wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala.
- Tu nie chodzi o badania, ale o zapewnienie maksymalnych środków, żebyście mieli poczucie, że nie zostaliście na lodzie. Dzisiaj musimy bardzo głośno krzyknąć, żeby władza nie ograniczała się do nakazów i zakazów. Nie trzeba wysyłać panów w mundurach górniczych, z plakatami, gdy przyjeżdżam na Wasze zaproszenie, tylko dokładnie ustalić, jakie są straty. My postaramy się z panem Sową jak najszybciej zorientować się w sprawie zmiany przepisów - zapewnił mieszkańców Donald Tusk.
[WIDEO]7705[/WIDEO]
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Może blok nr 26 wstąpi do PO tak jak kierowca Seicento?
0 0
Tusk mówi " NIE WIEM CZY SĄ SPOSOBY GEOLOGICZENE ABY ZAPOBIEC TEMU TYPU ZNISZCZEŃ ALE SĄ METODY WYPRACOWANE ABY POMÓC LUDZIOM !!! " To można czy nie można pomóc tym ludziom panie Tusk ?? Otto Bon Bismarck powiedział kiedyś, że nie można ludziom mówić jak robi się kiełbasę i jak robi się politykę. Im bardziej ona smaczniejsza tym bardziej nie można mówić ludziom jak się ją robi . Tusk zarzucił aby złowić wśród tych ludzi nie rybę ale całą ławicę. Pewnie mu się w Sierszy i Gaju uda !!!
0 0
Hipokryta do potęgi !!! A która opcja polityczna zlikwidowała kop.Siersza !? Ja dobrze pamiętam! Ta sama, która teraz udaje, że chce pomagać ludziom . Jeżdżą po kraju i robią ludziom wodę z mózgu für deutschland !!! Gdyby kopalnia istniała nie byłoby problemu!!!
0 0
Poseł Sowa stary górnik z Piasta to naprawi.
0 0
https://www.onet.pl/informacje/newsweek/za-po-strzelano-do-gornikow-co-naprawde-wydarzylo-sie-w-lutym-2015-r-wyjasniamy/4qfn9zx,452ad802?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl
To na okoliczność demagogicznych transparentów trzymanych w rękach górniczych związkowców-pisowców .m.in. W lutym 2015 Tusk nie był już premierem , okoliczności uzasadniające użycie broni gładkolufowej wobec agresywnych manifestantów w Jastrzebiu szeroko omawiał w sejmie ówczesny zastepca a obecny komendant Policji Szymczyk , ówczesna prokuratura i późniejsza ziobrowa nie doszukałą się przekroczenia uprawnień przez policjantów . I tyle w sprawie ,, winy Tuska ,, w tej sprawie .
0 0
Ten niemiecki namiestnik o wilczym sPOjrzeniu POtrafi wykorzystać każdy pretekst,by cokolwiek ugrać dla siebie i swojej bandy zaprzańców! Tfuuuuu.
0 0
Ten niemiecki namiestnik o wilczym sPOjrzeniu POtrafi wykorzystać każdy pretekst,by cokolwiek ugrać dla siebie i swojej bandy zaprzańców! Tfuuuuu.
0 0
ruda kanalia szwabska paszoł won
0 0
Wiesiek, - Na przykład to słynne kłamstwo o tym, że rząd Ewy Kopacz strzelał do górników - mówił, cytowany m.in. przez "Rzeczpospolitą", Tusk. Jakoś ja nie zauważyłem żadnego rannego górnika. Ja pamiętam dokładnie, że policja - i nie na polecenie pani premier, czy moje - policja broniła dostępu do budynku przed ludźmi, którzy tam się zgromadzili, atakowali kamieniami i grozili fizycznie osobom zgromadzonym w tym budynku - mówił Donald Tusk.
0 0
No jest nasz posel Kozik.! Oto jego cala jego aktywnosc poselska . Przyjechac z garstka kumpli i rozwinac transparent. Dobrze ze tych swoich syren spod Janiny nie przywiezli do Gaja. Ale czego oczekiwac od nieudacznikow z PISU.
0 0
Donald mam nadzieje że rozje biesz ten nierząd pisu i w końcu wrócimy do Europy.
0 0
Donald matole...
0 0
Gębala pierwszy przy Tusku, a sam się nie pojawił nam pomóc! Gdzie jakieś pienądze dla Trzebini karierowiczu Gębalo!!?? POpaprańcy!!!
0 0
***** tuska
0 0
Kamilek666 Z Afryki piszesz :))))) ?
0 0
Ryża POniemiecka @@@@@@@.
0 0
Żryjcie się dwa obozy polityczne. Im o to chodzi.
0 0
Jaki on jest mały i niedoje****. Czemu to akurat z Jarka jest taka szydera, skoro jego główny rywal to też mały i brzydki człowieczek?
0 0
@jakur szkoda pisać. Głupotki tego nie zrozumieją...
0 0
Ludzie usłyszeli to co chcieli !:))))))
0 0
Szykujmy się, PO już było w Trzebini, zaraz będzie guru PIS: )))) hihihi ciekawe,Trzebinia gwoździem wyborczym,tego jeszcze nie było hihihi
0 0
PISoBOLSZEWICKIE złogi dostały laxy i cisza.
Mieszkańcy czekają co żoliborski naszczelnik wydali.