Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przetarg na zarządzanie kąpieliskami Balaton i Chechło w Trzebini. Pewne zapisy budzą wątpliwości

05.05.2023 21:01 | 8 komentarzy | 5 773 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Dziś zostały otwarte oferty w przetargu na zarządzanie ośrodkami rekreacyjnymi Balaton i Chechło w Trzebini. Wpłynęły tylko 2 propozycje.
8
Przetarg na zarządzanie kąpieliskami Balaton i Chechło w Trzebini. Pewne zapisy budzą wątpliwości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każda przekracza kwotę, którą gmina zaplanowała na ten cel. Ale największe wątpliwości budzi coś innego - w ogłoszeniu przetargowym umieszczono zapis o wymogu doświadczenia w okresie 3 lat w zarządzaniu dwoma ośrodkami rekreacyjnymi. To był warunek, by przystąpić do przetargu o zarządzanie dwoma ośrodkami rekreacyjnymi w Trzebini - Balatonem i Chechłem. Czy ten zapis spowodował, że do przetargu wpłynęły tylko dwie oferty? Czy mógł być wykluczający wobec niektórych firm? Tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że gmina planowała wydać na zarządzanie ośrodkami porównywalną kwotę, co w zeszłym roku - 701 tys. zł. Tyle że umowa będzie obowiązywać o miesiąc krócej niż rok temu , bo nie od 1 maja, ale od 1 czerwca.

A kto przystąpił do przetargu?

Firma Eko-System Robert Adamczyk z Bolęcina zażądała za wykonanie usługi 765 tys. zł. Z kolei spółka Technology Farm z Krakowa zaproponowała kwotę 860 tys. zł.
Każda z ofert przekracza sumę zaplanowaną przez gminę na ten cel. Co to oznacza? Przetarg może zostać unieważniony, Ale może się też okazać, że z racji tego, iż czasu do rozpoczęcia sezonu kąpielowego pozostało niewiele, gmina przyjmie ofertę firmy Eko-System.

Wszak zarządca ma zacząć prace nad ośrodkami rekreacyjnymi już wkrótce. Tegoroczny sezon kąpielowy nad Balatonem i Chechłem startuje 23 czerwca.

Dodajmy, że Eko-System Robert Adamczyk z Bolęcina administruje akwenami w Trzebini nieprzerwanie już od 2020 roku.