Zagórze

Hat-trick Dawida Cichego, Zagórzanka nie przełamała Unii (WIDEO, ZDJĘCIA)

12.02.2023 17:00 | 0 komentarzy | 4 307 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze Zagórzanki Zagórze przegrali w niedzielę w swoim drugim zimowym sparingu z Unią Bieruń Stary.

0

Sparingi

Zagórzanka Zagórze - Unia Bieruń Start 1-4 (0-1)

0-1 Przemysław Wawoczny (40-karny), 0-2 Dawid Cichy (65), 1-2 Szymon Motyl (73), 1-3 Dawid Cichy (77), 1-4 Dawid Cichy (84)

Zagórzanka: Wasil - testowany, Gulik, Gołdyn, Lewarczyk, Hodur Krawczyk, Bieda, Kania, Sołtysik, Szczepina oraz Górecki, Zelech, Motyl

Unia: testowany 1 - testowany 2, W. Laby, K. Bobla, Kucz, Klima, Jarnot, Wawoczny, Konwerski, Nowak, Cichy oraz Kasprzyk, Piwowarek, Kulikowski, Ścierski

Występująca w chrzanowskiej A-klasie Zagórzanka Zagórze ma za sobą dwa zimowe sparingi. W pierwszym meczu kontrolnym drużyna prowadzona przez Jakuba Kiklę przegrała 2-3 z KS Bestwinka.

W niedzielnym spotkaniu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini, Zagórzanka zmierzyła się z grającą w tyskiej A-klasie Unią Bieruń Stary i ponownie musiała uznać wyższość rywala.

W pierwszej połowie zespół z Zagórza stworzył sobie kilka klarownych okazji strzeleckich, ale nie potrafił ich wykorzystać. Jedynego gola przed przerwą zdobyła Unia. W 40. minucie Przemysław Wawoczny uderzył precyzyjnie z rzutu karnego.

Po zmianie stron w szeregach Unii skutecznością błysnął Dawid Cichy, który skompletował hat-tricka. Zagórzankę stać było tylko na jednego gola.

W 73. minucie błąd jednego z rywali wykorzystał Tomasz Bieda. Pomocnik drużyny z Zagórza przejął piłkę i podał ją do Szymona Motyla, a ten strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera Unii.

Obejrzyjcie galerię zdjęć z niedzielnego spotkania oraz pomeczową rozmowę z Jakubem Kiklą, trenerem Zagórzanki.

Czytaj również

Trzebinia wygrywa i ćwiczy atak pozycyjny. Zawodnik GKS Katowice na testach

MKS Trzebinia poznał rywala w Pucharze Polski. Wieczysta Kraków może stanąć na drodze już w ćwierćfinale