Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Wraca PKO Ekstraklasa. Piłkarz z Chełmka gotowy do gry

27.01.2023 08:00 | 0 komentarzy | 2 358 odsłony | Michał Koryczan

W weekend piłkarze PKO Ekstraklasy rozpoczynają rundę wiosenną. Cracovia z Michałem Stacherą z Chełmka w składzie tegoroczną rywalizację ligową rozpocznie w poniedziałek.

0
Wraca PKO Ekstraklasa. Piłkarz z Chełmka gotowy do gry
Michał Stachera. Fot. Łukasz Żołądź - Cracovia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Futboliści zakończyli już zimowy okres przygotowawczy i w najbliższy weekend po raz pierwszy w tym roku powalczą o ligowe punkty.

Swoim reprezentantem na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek piłkarskich może się pochwalić Chełmek.

Chodzi o Michała Stacherę, występującego jako prawy wahadłowy w drużynie Cracovii. 22-latek zadebiutował na boiskach PKO Ekstraklasy w listopadzie ubiegłego roku. Zagrał pełne 90 minut w zespole „Pasów" w zwycięskim meczu 1-0 z Jagiellonią Białystok.

W przerwie zimowej Michał Stachera wziął udział w zgrupowaniu Cracovii w tureckim Belek. Krakowska drużyna rozegrała tam cztery spotkania kontrolne: z Hansą Rostock (0-6), 1. FC Nürnberg (0-0), Sigmą Ołomuniec (2-1) i Banikiem Ostrawa (0-2).

- Fajnie, że udało mi się zagrać we wszystkich sparingach i cały obóz przepracować bez kontuzji. przez kilka pierwszych dni padał deszcz, ale i tak temperatura wynosiła od 15 do 17 stopni Celsjusza, więc warunki do treningów były dobre. Poza tym boiska są tam w zimie lepiej przygotowane niż w Polsce. Ciężko pracowałem, żeby na wiosnę otrzymać kolejne szanse występy na ekstraklasowych boiskach. Nie będzie łatwo, bo zarówno Cornel Râpă i Otar Kakabadze są na ten moment z pewnością wyżej ode mnie w hierarchii. Mam się czego od nich uczyć i jestem pozytywnie nastawiony - mówi Michał Stachera.

Rundę wiosenną zespół Cracovii rozpocznie w poniedziałek od meczu na swoim stadionie z Górnikiem Zabrze.

- Każdy chce wygrać to spotkanie. Co do rundy wiosennej, to myślę, że każdy w klubie chciałby, abyśmy się włączyli do walki o miejsca gwarantujące udział w europejskich pucharach. Cel wydaje się jak najbardziej realny, bo tabela jest niezwykle spłaszczona - mówi 22-latek.

Michał Stachera jest wychowankiem KS Chełmek i absolwentem klasy sportowej w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku.

W klubie z Chełmka występował do 2015 roku. Następnie był wypożyczany do Górnika Libiąż, Soły Oświęcim i Progressu Kraków. W 2018 roku definitywnie trafił do Cracovii. Najpierw grał w zespole juniorów tego klubu, a potem w drużynie rezerw, występującej obecnie w trzeciej lidze.


Czytaj również

Caban Cup 2023. W weekend w Chrzanowie powalczą młodziki

Oto zwycięzcy Powiatowych Igrzysk Dzieci w pływaniu

Kamil Knapczyk z Ostrężnicy wsiadł na rower i pokonał Saharę

W Libiążu zagrają młodzi piłkarze ręczni z Polski i Czech

Łopaty poszły w ruch, bo na odśnieżarkę trzeba czekać do... wakacji

Recytowali wiersze polskie i ukraińskie